روز طلایی فرانسه در مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
روز طلایی فرانسه در مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی

جودوکاران زن فرانسوی در دومین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی نمایش تحسین برانگیزی داشتند. مارگو پینو از فرانسه در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، حریف مغولستانی خود، تسرینامید تسن آیوش را از پیش رو برداشت و مدال طلا را به گردن آویخت.

ماری گائیه، دیگر جودوکار فرانسوی روی سکوی نخست وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ایستاد. ماری در دیدار نهایی، نارانیارگال تسن آیوش از مغولستان را شکست داد و دومین مدال طلای تیم ملی فرانسه را کسب کرد. ورزشکاران زن مغولستان هم در حسرت کسب طلا ماندند.

در بخش مردان و در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، لاشا شاداتوشویلی از گرجستان خوش درخشید. لاشا دارنده مدال طلای المپیک لندن در فینال با کسب امتیاز ایپون، از سد رقیب اهل جمهوری چک خود، یارومیر یژیک گذشت. در این وزن مدال برنز مشترکا به ورزشکاران قزاق و گرجی رسید.

وزن منهای ۸۱ کیلوگرم هم محل یکه تازی، جودوکار کوبایی، ایوان فیلیپه سیلوآ بود. ایوان پس از عبور از سد جودوکاران پرتغال، جمهوری چک، هلند و برزیل به فینال رسید و حریف ماتئو مارکونچینی از ایتالیا شد. او در دیدار نهایی هم حریف ایتالیایی خود را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

شگفتی روز

یارومیر یژیک از جمهوری چک شگفتی روز را رقم زد. او در مرحله نیمه نهایی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، جودوکار گرجی، نوگزار تاتالاشویلی را با اجرای فنی زیبا غافلگیر کرد و پیروز میدان شد.

فن روز

لئاندرو گیئرو از برزیل بهترین فن روز را اجرا کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی وزن منهای ۸۱ کیلوگرم با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، شاه زودبیک ساباروف از ازبکستان را شکست داد.