Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخشش جودوکاران قزاق در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی

درخشش جودوکاران قزاق در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی با درخشش ورزشکاران کشور میزبان به پایان رسید. در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان، مدال طلا از آن اوتگونستسیگ

آگهی

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی با درخشش ورزشکاران کشور میزبان به پایان رسید.

در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان، مدال طلا از آن اوتگونستسیگ گالبادراخ قزاق شد. این جودوکار در دیدار نهایی در یک نبرد چهار دقیقه ای حریف اهل کره جنوبی خود، کیونگ بو یونگ را به زانو درآورد و ورزشگاه را غرق در شادی کرد.

وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان، محل یکه تازی یوشیرو مارویاما، جودوکار جوان و جویای نام ژاپنی بود. او در فینال دست به کار بزرگی زد و زانسای اسمائلوف، ورزشکاران کشور میزبان را که از حمایت هواداران بهره می برد شکست داد.

اِولین تشوپ سوئیسی مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را به گردن آویخت. او در دیدار نهایی از سد ژیل کوهن از اسرائیل گذشت. اِولین تنها به یک دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان احتیاج داشت تا با کسب امتیاز ایپون، حریفش را مغلوب کند.

آرلتا پودولاک از لهستان هم روی سکوی نخست وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ایستاد. آرلتا، دارنده مدال طلای مسابقات اروپایی ورشو در یک دیدار پایاپای، رقیب اسپانیایی خود خایونه اکیسوآن را از پیش رو برداشت.

فن روز

اوتمن پاوه از فرانسه هم بهترین فن روز را اجرا کرد. این جودوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم در نخستین مسابقه خود با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، حریف سوئیسی خود اِملی آمارون را شکست داد.

شگفتی روز

الیوس مانزی از ایتالیا هم شگفتی روز را رقم زد. مانزی ۲۰ ساله با شکست جودوکاران کشورهای فرانسه، فنلاند، قزاقزستان و ازبکستان به مدال طلای وزن منهای ۶۰ کیلوگرم رسید. این نخستین مدال طلای مانزی در مسابقات معتبر جهانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت