حکم اعدام برای شش نفر از جمله سه خبرنگار در مصر

حکم اعدام برای شش نفر از جمله سه خبرنگار در مصر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه کیفری قاهره در مصر روز شنبه شش نفر از جمله سه خبرنگار را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم کرد. این افراد متهم به انتقال اسناد

دادگاه کیفری قاهره در مصر روز شنبه شش نفر از جمله سه خبرنگار را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم کرد. این افراد متهم به انتقال اسناد محرمانه به قطر هستند.

آگهی

حکم نهایی این افراد روز ۱۸ ژوئن و پس از اعلام نظر مفتی اعظم مصر، به همراه سایر متهمان این پرونده که در میان آنها نام محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر نیز به چشم می خورد، مشخص خواهد شد.

سه خبرنگار محکوم شده که یکی از آنها اهل اردن است، به طور غیابی محاکمه شده اند. دو تن از این خبرنگاران برای شبکه خبری الجزیره کار می کردند.

قطر با مصر در دوران زمام داری محمد مرسی روابط گرمی داشت اما پس از سرنگونی وی در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۳، روابط دو کشور به سردی گرائید.

محمد مرسی در سه پرونده قضایی دیگر مجرم شناخته شده و به اعدام، حبس ابد و ۲۰ سال زندان محکوم شده است. او بین ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ تا ماه ژوئیه سال ۲۰۱۳ که توسط عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری فعلی و فرمانده وقت نیروهای مسلح از کار برکنار شد، زمام امور را در مصر در اختیار داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور حکم محمد مرسی در پرونده «جاسوسی برای قطر» به ماه آینده موکول شد

یک دهه با سیسی در قدرت؛ ژنرال چه بر سر مصر آورده است؟

دیده‌بان حقوق بشر: صدور حکم اعدام برای توئیت‎‌های انتقادی یعنی سرکوب در عربستان به سطح هولناکی رسیده