تلاش برای اطفاء حریق در ایالت آلبرتا در کانادا

تلاش برای اطفاء حریق در ایالت آلبرتا در کانادا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات کانادا در پی ادامه حریق در ایالت آلبرتا در این کشور از عدم امکان بازگشت ۸۸ هزار سکنه شهر فورت مک موری به خانه هایشان در آینده نزدیک خبر دادند

آگهی

مقامات کانادا در پی ادامه حریق در ایالت آلبرتا در این کشور از عدم امکان بازگشت ۸۸ هزار سکنه شهر فورت مک موری به خانه هایشان در آینده نزدیک خبر دادند.

با گذشت سه روز از تخلیه این شهر، آتش نشانان همچنان برای اطفاء حریق تلاش می کنند. گسترش آتش سوزی خانه ها، اماکن تجاری و سایر ساختمان های شهر فورت مک موری را تهدید می کند.

این آتش سوزی که روز یکشنبه آغاز شد، تا روز پنجشنبه مساحتی بالغ بر ۸۵ هزار هکتار را در برگرفته بود.

در همین حال به گفته مقامات کانادایی بیم آن می رود که این آتش سوزی به محل ماسه های نفتی در جنوب شهر فورت مک موری گسترش یابد.

هر چند علت این آتش سوزی مشخص نشده است اما مقامات ایالت آلبرتا از روشن کردن آتش در جنگل، میزان پائین رطوبت و وزش باد شدید به عنوان عوامل موثر در گسترش آن یاد می کنند.

آتش سوزی در ایالت آلبرتا تاکنون تلفات جانی نداشته است اما در جریان هجوم خودروها به جاده های این ایالت دست کم یک تصادف مرگبار رخ داد.

از سوی دیگر مردم شهر تورنتو در ایالت اونتاریو در قالب گروه هایی خودجوش به دنبال کمک به مردم ایالت آلبرتا هستند و در همین راستا بسته هایی بهداشتی حاوی وسائل اولیه مورد نیاز همچون صابون و مسواک و خمیردندان را برای استفاده افرادی که مجبور به ترک خانه هایشان شده اند، تهیه کردند.

Canadian province of Alberta declares state of emergency as fire blazes through residential areas of oil town: https://t.co/1UF4kI6VJ8

— The Associated Press (@AP) May 5, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فدرال کانادا متعهد به اجرای «برنامه تغذیه ملی» در مدارس سراسر کشور شد

دانشجویی در اوتاوای کانادا مادر و فرزندانش را با چاقو به قتل رساند

طرح دولت کانادا برای محدود کردن صدور ویزای دانشجویی و اجازه کار؛ چه کسانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟