ونزوئلا؛ افزایش حداقل حقوق و کاهش مصرف برق

ونزوئلا؛ افزایش حداقل حقوق و کاهش مصرف برق
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در تلاش برای مقابله با تورم افسارگسیخته این کشور، حداقل حقوق را ۳۰ درصد افزایش داد. این دوازدهمین باری است که آقای

آگهی

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در تلاش برای مقابله با تورم افسارگسیخته این کشور، حداقل حقوق را ۳۰ درصد افزایش داد. این دوازدهمین باری است که آقای مادورو، از آغاز دوره ریاست جمهوری اش در آوریل ۲۰۱۳، حداقل حقوق را افزایش می دهد.

در همین حال، در این فاصله بولیوار، واحد پول ونزوئلا ۹۸ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داده و تورم سه رقمی کشور در سال جاری به حدود ۷۲۰ درصد می رسد.

از سوی دیگر، دولت ونزوئلا به منظور مقابله با کمبود برق، ساعت رسمی کشور را نیم ساعت جلو کشیده است. کاهش ساعات کار مغازه داران، سه روز تعطیلی مدارس در هفته، و کاهش روزهای کار کارمندان به دو روز در هفته از دیگر اقدامات دولت برای مقابله با کمبود انرژی است.

با این حال، خوشبینی زیادی در مورد موفقیت این اقدامات وجود ندارد. یک شهروند ساکن کاراکاس، پایتخت ونزوئلا می گوید: «ما به صرفه جویی در مصرف برق عادت نداریم. ما مثل مردم کلمبیا یا پرو نیستیم که منابع سرشار انرژی ندارند و حواسشان به مصرف انرژی هست. من فکر نمی کنم اقدامات دولت به نتیجه ای برسد، قطعاً نمی رسد.»

سوءمدیریت، کاهش بهای نفت، و خشکسالی و کم آبی بحران اقتصادی ونزوئلا را وخیمتر کرده، و خاموشی های گسترده را در پی آورده است. این در حالی است که، دولت سوسیالیست ونزوئلا قادر به اجرای برنامه های موفقی برای مقابله با بحران جاری نبوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بزرگترین تبادل زندانیان بین آمریکا و ونزوئلا؛ متحد مادورو در ازای ۱۰ آمریکایی و یک پیمانکار فراری