حزب «آلترناتیو برای آلمان» ضدیت با اسلام را جزء برنامۀ خود اعلام کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حزب «آلترناتیو برای آلمان» ضدیت با اسلام را جزء برنامۀ خود اعلام کرد

حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان روز یکشنبه و در پایان کنگرۀ سالانۀ خود برنامۀ ضدیت با اسلام را به تصویب رساند. این حزب که تنها سه سال از تاسیس آن می گذرد به شدت ضد مهاجر است و در کنگرۀ اخیر، مبارزه با همه گیر شدن اسلام در این کشور را به عنوان یکی از سرفصل های برنامۀ خود اعلام کرد.

این حزب خروج از منطقۀ پولی یورو و سخت تر کردن قوانین مهاجرت را نیز از دیگر برنامه های خود معرفی کرده است.

یورک موتن، یکی از رهبران این حزب می گوید: «قوانین شریعت جایی در آلمان ندارند. رفتار با زنان همانگونه که در قرآن به آن اشاره می شود با قانون اساسی آلمان مطابق نیست. با اینهمه ما مخالف مسلمانانی که به طور مسالمت آمیز در جامعه ادغام شده اند نیستیم.»

حزب آلترناتیو برای آلمان که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده علاوه بر ضدیت با اسلام، خروج از منطقۀ پولی یورو و سخت تر کردن قوانین مهاجرت را نیز از دیگر برنامه های خود معرفی کرده است.

طی دو روز برگزاری این کنگره، صدها نفر ضد فاشیسم با تجمع در اعتراض به این حزب راستگرا در مقابل محل برگزاری این کنگره در شهر اشتوتگارت تجمع کرده بودند.

این حزب راستگرای افراطی در انتخابات محلی آلمان که در ماه مارس در سه ایالت برگزار شد توانست به پارلمان هر سه ایالت راه یابد. همزمان با این کنگره، در نظرسنجی که روز شنبه انجام شده است ۱۳ درصد از مردم آلمان حمایت خود را از برنامه های این حزب اعلام کرده اند.

رهبران این حزب می گویند پس از پیروزی در مجلس محلی این ایالات، راهیابی به بوندستاگ یا پارلمان فدرال آلمان و پارلمان اروپا در انتخابات سال ۲۰۱۷ را هدف بعدی خود اعلام کرده اند.