حزب «آلترناتیو برای آلمان» ضدیت با اسلام را جزء برنامۀ خود اعلام کرد

حزب «آلترناتیو برای آلمان» ضدیت با اسلام را جزء برنامۀ خود اعلام کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان روز یکشنبه و در پایان کنگرۀ سالانۀ خود برنامۀ ضدیت با اسلام را به تصویب رساند. این حزب که تنها سه سال از تاسیس آن

آگهی

حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان روز یکشنبه و در پایان کنگرۀ سالانۀ خود برنامۀ ضدیت با اسلام را به تصویب رساند. این حزب که تنها سه سال از تاسیس آن می گذرد به شدت ضد مهاجر است و در کنگرۀ اخیر، مبارزه با همه گیر شدن اسلام در این کشور را به عنوان یکی از سرفصل های برنامۀ خود اعلام کرد.

یورک موتن، یکی از رهبران این حزب می گوید: «قوانین شریعت جایی در آلمان ندارند. رفتار با زنان همانگونه که در قرآن به آن اشاره می شود با قانون اساسی آلمان مطابق نیست. با اینهمه ما مخالف مسلمانانی که به طور مسالمت آمیز در جامعه ادغام شده اند نیستیم.»

حزب آلترناتیو برای آلمان که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده علاوه بر ضدیت با اسلام، خروج از منطقۀ پولی یورو و سخت تر کردن قوانین مهاجرت را نیز از دیگر برنامه های خود معرفی کرده است.

طی دو روز برگزاری این کنگره، صدها نفر ضد فاشیسم با تجمع در اعتراض به این حزب راستگرا در مقابل محل برگزاری این کنگره در شهر اشتوتگارت تجمع کرده بودند.

این حزب راستگرای افراطی در انتخابات محلی آلمان که در ماه مارس در سه ایالت برگزار شد توانست به پارلمان هر سه ایالت راه یابد. همزمان با این کنگره، در نظرسنجی که روز شنبه انجام شده است ۱۳ درصد از مردم آلمان حمایت خود را از برنامه های این حزب اعلام کرده اند.

رهبران این حزب می گویند پس از پیروزی در مجلس محلی این ایالات، راهیابی به بوندستاگ یا پارلمان فدرال آلمان و پارلمان اروپا در انتخابات سال ۲۰۱۷ را هدف بعدی خود اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟