برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان»، با وجود اعتراضات گسترده

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان»، با وجود اعتراضات گسترده

پلیس آلمان صدها نفر را به دلیل اعتراض غیرقانونی به برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان» (AFD) بازداشت کرد. بازداشتها به دنبال آن صورت گرفت که معترضان با دست زدن به خشونت، درصدد جلوگیری از ورود افراد به گردهمایی این حزب در شهر اشتوتگارت بر آمدند.

با وجود این اعتراضات، گردهمایی اعضای «آلترناتیو برای آلمان» مطابق برنامه از پیش اعلام شده آغاز شد. معرفی «اسلام ستیزی» به عنوان بخشی از هویت و هدف این حزب، از دستور کارهای این اجلاس اعلام شده است. این حزب دست راستی مخالف تبلیغ اسلام در کشور بوده و خواهان محدودسازی نمادهای اسلامی در جامعه آلمانی است.

دومنیک اشمایزر، سخنگوی گروه «اعتراض به آلترناتیو برای آلمان» می گوید: «ما همه همنظریم که نباید این حزب را به حال خودش بگذاریم، این حزب هم نژادپرست است و هم سیاستهای حذفی و روش تفرقه افکنی اجتماعی را دنبال می کند.»

حزب «آلترناتیو برای آلمان» که سه سال پیش تأسیس شد، به تازگی موفقیتهای چشمگیری در انتخابات محلی به دست آورده و می خواهد در مخالفت با سیاستهای آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در انتخابات سراسری سال آینده شرکت کند.

در همین حال، پیروزیهای اخیر احزاب دست راستی در چندین کشور اروپایی، از جمله اتریش، امید این حزب آلمانی برای به دست آوردن حمایت گسترده مردمی را افزایش داده است.