Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان»، با وجود اعتراضات گسترده

برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان»، با وجود اعتراضات گسترده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان صدها نفر را به دلیل اعتراض غیرقانونی به برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان» (AFD) بازداشت کرد. بازداشتها به دنبال آن صورت گرفت که

آگهی

پلیس آلمان صدها نفر را به دلیل اعتراض غیرقانونی به برگزاری گردهمایی حزب «آلترناتیو برای آلمان» (AFD) بازداشت کرد. بازداشتها به دنبال آن صورت گرفت که معترضان با دست زدن به خشونت، درصدد جلوگیری از ورود افراد به گردهمایی این حزب در شهر اشتوتگارت بر آمدند.

با وجود این اعتراضات، گردهمایی اعضای «آلترناتیو برای آلمان» مطابق برنامه از پیش اعلام شده آغاز شد. معرفی «اسلام ستیزی» به عنوان بخشی از هویت و هدف این حزب، از دستور کارهای این اجلاس اعلام شده است. این حزب دست راستی مخالف تبلیغ اسلام در کشور بوده و خواهان محدودسازی نمادهای اسلامی در جامعه آلمانی است.

دومنیک اشمایزر، سخنگوی گروه «اعتراض به آلترناتیو برای آلمان» می گوید: «ما همه همنظریم که نباید این حزب را به حال خودش بگذاریم، این حزب هم نژادپرست است و هم سیاستهای حذفی و روش تفرقه افکنی اجتماعی را دنبال می کند.»

حزب «آلترناتیو برای آلمان» که سه سال پیش تأسیس شد، به تازگی موفقیتهای چشمگیری در انتخابات محلی به دست آورده و می خواهد در مخالفت با سیاستهای آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در انتخابات سراسری سال آینده شرکت کند.

در همین حال، پیروزیهای اخیر احزاب دست راستی در چندین کشور اروپایی، از جمله اتریش، امید این حزب آلمانی برای به دست آوردن حمایت گسترده مردمی را افزایش داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از رهبران حزب حاکم آلمان خواستار نظارت بر مساجد شد

سفر ماکرون به آلمان؛ دو قدرت اروپایی برای رفع اختلافات در میانه چالش‌ها خیز برداشتند

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد