Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رهبر حزب راست افراطی اتریش به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافت

رهبر حزب راست افراطی اتریش به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نوربرت هوفر، رهبر حزب راست افراطی آزادی در اتریش با ۳۶ درصد آرا به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اتریش راه یافت. این بهترین نتیجه این حزب راستگرای

آگهی

نوربرت هوفر، رهبر حزب راست افراطی آزادی در اتریش با ۳۶ درصد آرا به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اتریش راه یافت. این بهترین نتیجه این حزب راستگرای مخالف مهاجران از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون محسوب می شود.

رهبر حزب آزادی اتریش پس از اعلام نتایج دور نخست این انتخابات در یک مصاحبه گفت: «به عنوان رئیس جمهور شما باید معرف تمامی شهروندان اتریش باشید اما این به معنای آن نیست که من ارزش ها و اصول خودم را رها کنم، واضح است که من نظرات و عقایدی دارم که آنها را ادامه خواهم داد.» نوربرت هوفر که نایب رئیس پارلمان اتریش نیز هست، توانسته است با شعارهایی در مخالفت با مهاجران و سختگیری های بیشتر در این زمینه، خیل عظیمی از جوانان در این کشور را به این حزب جذب کند.

الکساندر وان دربلن، نامزد مستقل که پیش از این رهبر حزب سبزهای اتریش بود نیز با بیش از ۲۰ درصد آرا به دور دوم راه یافت و به این ترتیب روز ۲۲ ماه مه با نوربرت هوفر به رقابت خواهد پرداخت.

نامزد حزب سوسیال دموکرات اتریش در دور نخست رقابت برای کسب کرسی ریاست جمهوری حذف شده است و این حزب در دور دوم این انتخابات حضور نخواهد داشت.

وارنر فیمن، صدراعظم اتریش که رهبری این حزب را به عهده دارد، با ابراز تاسف از نتایج این دور از انتخابات گفت: «من واقعا از این نتایج ناراحت هستم. این یک هشدار جدی به دولت است. ما حالا بیش از هر وقت دیگری نیاز داریم که برای کسب نتیجۀ بهتر در کنار یکدیگر کار کنیم.»

امسال بیش از ۹۰.۰۰۰ پناهجو وارد اتریش شده اند و مسالۀ مهاجران در صدر مباحث انتخاباتی قرار داشت.

رئیس جمهور در اتریش بیشتر یک مقام تشریفاتی است اما انحلال پارلمان از جمله اختیاراتی است که در حوزۀ قدرت وی قرار دارد. نوربرت هوفر، رهبر حزب راستگرای آزادی که به دور دوم ریاست جمهوری راه یافته است می گوید چنانچه پس از پیروزی، اکثریت پارلمان از دستورات وی در مورد موضوع مهاجرت پیروی نکند، از اختیار خود برای انحلال پارلمان استفاده خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تزلزل دولت ائتلافی اتریش، درخواست از نخست وزیر برای استعفا

شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات اروپا؛ ماکرون پارلمان را منحل کرد

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟