عفو متهمان پرونده فساد در مقدونیه در آستانه انتخابات پارلمانی زودهنگام

عفو متهمان پرونده فساد در مقدونیه در آستانه انتخابات پارلمانی زودهنگام
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال اعتراضات روزهای اخیر پس از افشای یک پرونده فساد و شنود تلفنی و پس از میانجیگری اتحادیه اروپا، دولت مقدونیه اعلام کرد انتخابات پارلمانی زود

آگهی

به دنبال اعتراضات روزهای اخیر پس از افشای یک پرونده فساد و شنود تلفنی و پس از میانجیگری اتحادیه اروپا، دولت مقدونیه اعلام کرد انتخابات پارلمانی زود هنگام روز یکشنبه پنجم ژوئن، ۱۶ خرداد آینده در این کشور برگزار خواهد شد.

مقامات قضایی مقدونیه پیش از این و در پی توافق با اتحادیه اروپا برای برون رفت از بحران سیاسی و فساد، رأی به انحلال مجلس این کشور داده بودند. جرج ایوانوف، رئیس جمهوری مقدونیه تمامی ۵۷ فردی را که در پرونده ماجرای فساد و شنود تلفنی محکوم شده بودند، مشمول عفو عمومی کرد. این افراد شامل تعدادی از مخالفان سیاسی، سفرا و خبرنگاران هستند.

آقای ایوانوف گفت: «به نظر من این تصمیم منافع کشور را تأمین می کند و من پای آن ایستاده ام. هر کسی فکر می کند حقی از او ضایع شده یا من در حق او جفا کرده ام، یا این که می خواهد بی گناهی خود را در دادگاه ثابت کند، خودم شخصا با او تماس می گیرم و برای لغو تصمیمی که در موردش گرفته شده کتبا درخواست می نویسم.»

مخالفان دولت اسکوپیه اطلاعات مربوط به این پرونده فساد و شنود تلفنی را فاش کرده بودند. نام نیکولا گروئفسکی، نخست وزیر پیشین مقدونیه و چند تن از نزدیکان او نیز در این پرونده رسوایی دیده می شود.

احزاب مخالف از هم اکنون انتخابات پیش رو را تحریم کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها