تحقیق پیرامون حملات پاریس؛ بازداشت سه فرد مظنون در بروکسل

تحقیق پیرامون حملات پاریس؛ بازداشت سه فرد مظنون در بروکسل
نگارش از Euronews

پلیس بلژیک روز سه شنبه در جریان یک بازرسی که با حکم قضایی انجام شد، سه نفر را در جنوب بروکسل و در ارتباط با حملات پاریس بازداشت کرد. به گفته دادستانی

پلیس بلژیک روز سه شنبه در جریان یک بازرسی که با حکم قضایی انجام شد، سه نفر را در جنوب بروکسل و در ارتباط با حملات پاریس بازداشت کرد. به گفته دادستانی فدرال بلژیک این افراد تحت بازجویی قرار گرفته اند.

دادستانی از اعلام دلیل بازداشت این افراد و نحوه ارتباط آنها با حملات پاریس خودداری کرده است. قرار است قاضی پرونده فردا در مورد تمدید دوران بازداشت آنها اعلام نظر کند.

ساعتی پیش از بازداشت این افراد، دادستانی فدرال بلژیک از صدور کیفرخواست قضایی برای دو فرد مظنون به دست داشتن در حملات بروکسل خبر داده بود.

آنها که اسماعیل.ف، ۳۲ ساله و ابراهیم.ف، ۲۸ ساله، معرفی شده اند، متهم به ارتباط با حملات بروکسل از طریق اجاره خانه ای امن هستند که مورد استفاده عاملان این حملات قرار گرفته است.

روز جمعه گذشته دادستانی فدرال بلژیک از بازداشت چهار فرد مظنون از جمله محمد عبرینی، مظنون حملات پاریس و بروکسل خبر داده بود. به گفته مسئولان این پرونده، محمد عبرینی به رها کردن یک بمب در فرودگاه زاونتم بروکسل اعتراف کرده است.

حملات پاریس که در روز ۱۳ نوامبر سال گذشته رخ داد ۱۳۰ کشته، و انفجارهای انتحاری روز ۲۲ مارس در فرودگاه و متروی بروکسل ۳۲ کشته بر جای گذاشت.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حملات پاریس