Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

همبستگی شماری از جوانان اسرائیلی با سرباز متهم به قتل یک فلسطینی زخمی

همبستگی شماری از جوانان اسرائیلی با سرباز متهم به قتل یک فلسطینی زخمی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حمایت از سرباز اسرائیلی که هفته گذشته با شلیک به سر یک فلسطینی زخمی او را کشت، شماری از جوانان اسرائیلی دست به تظاهرات زدند. آنها در برابر دادگاه

آگهی

در حمایت از سرباز اسرائیلی که هفته گذشته با شلیک به سر یک فلسطینی زخمی او را کشت، شماری از جوانان اسرائیلی دست به تظاهرات زدند.

آنها در برابر دادگاه رسیدگی به اتهام سرباز اسرائیلی در شهر کریات ملاخی در جنوب اسرائیل تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی همبستگی خود را از او نشان دادند.

دادگاه نظامی خواستار ادامه بازداشت سرباز مذکور تا هفتم آوریل شده. در همین حال تحقیقات بیشتر در زمینه این حادثه در جریان است.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل که پیشتر اقدام سرباز ۱۹ ساله را بازتاب رفتار ارتش ندانسته بود، تحت تاثیر حزب متبوعش در چرخشی از موضع قبلی، حمایت و همبستگی خود را با ارتش اعلام کرد و «زیر سوال بردن ارتش را غیرقابل قبول» خواند.

هفته گذشته انتشار یک ویدئوی آماتور از این حادثه انتقادهایی را در فضای مجازی برانگیخت. سازمان های حقوق بشری هم اقدام سرباز اسرائیلی را محکوم کردند.

این حادثه پنجشنبه گذشته در الخلیل٬ در جنوب سرزمین های اشغالی کرانه باختری روی داد؛ پس از آنکه دو فلسطینی با چاقو به سربازان اسرائیلی حمله کردند و در پی آن توسط سربازان زخمی شدند و روی زمین افتاده اند. یکی از آنها بلافاصله جان باخت و دیگری در حالی که زخمی بود و آمبولانس برای انتقال او به بیمارستان آمده بود٬ توسط سرباز اسرائیلی از پای درآمد. پیکر سرباز نخست که در دم جان باخته بود تشیع شد.

تنش های اخیر در سرزمین های اشغالی طی شش ماه گذشته موجب کشته شدن دست کم ۱۹۰ فلسطینی، ۲۸ اسرائیلی، دو آمریکایی، یک اریتره ای و یک سودانی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند