Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک شهروند بلژیک: چرا ما؟ ما که کاری نکردیم

یک شهروند بلژیک: چرا ما؟ ما که کاری نکردیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از مردم بلژیک روز یکشنبه در مرکز شهر بروکسل به یاد قربانیان حملات هفته گذشته گرد هم آمدند و با روشن کردن شمع و تقدیم گل یاد آنها را گرامی

آگهی

صدها نفر از مردم بلژیک روز یکشنبه در مرکز شهر بروکسل به یاد قربانیان حملات هفته گذشته گرد هم آمدند و با روشن کردن شمع و تقدیم گل یاد آنها را گرامی داشتند.

با این وجود حضور تعدادی از راست های افراطی با شعارهای ضد اسلام و ضد مهاجرت آرامش این تجمع صلح آمیز را مختل کرد.

یکی از شرکت کنندگان در تجمع با اشاره به همین موضوع می گوید: «من خودم مسلمانم و در بلژیک به دنیا آمده ام، نزدیک به شصت سال است که پدر و مادرم در بلژیک هستند. ما برای صلح اینجاییم، ما خواستار آرامشیم، اما کسانی که اینجا بودند برای صلح نیامده بودند.»

یکی دیگر را تجمع کنندگان با اشاره به لغو راهپیمایی بروکسل به دلیل مسائل امنیتی می گوید: «با این کار موافق نیستم، باید این راهپیمایی را برگزار می کردیم. با این کار انگار به تروریست ها حق داده ایم.»

در این تجمع همچنین تعداد زیادی از شهروندان خارجی مقیم بلژیک نیز حضور داشتند. یک ایتالیایی می گوید: «هر وقت حمله ای انجام می شود مردم همین کارها را می کنند. مثلا بعضی ها آهنگ تصور کن جان لنون را می خوانند و دو روزی گریه می کنند، اما یادمان باشد که بعد از این عزاداری باید به فکر حل مساله اصلی بود.»

و فرد دیگری نیز می گوید: «همه ما کسانی را از دست داده ایم. مردم فکر می کنند که خوب ۲۷۰ نفر کشته و زخمی شده اند، اما بروکسل یک دهکده بزرگ است و همه ما از این حادثه متاثر شده ایم. منظورم این است که بلژیک مثل آمریکا نیست، ما مهاجرت داشته ایم، ما کمک های اجتماعی و خدمات آموزشی ارایه کرده ایم و…چرا ما؟ ما که کاری نکردیم، ما فقط با هم زندگی می کردیم.»

خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «با اینکه مقامات بلژیک به دلایل امنیتی راهپیمایی روز یکشنبه را لغو کردند و برغم حوادثی که امروز روی داد، مردم باز هم در این محل ماندند تا نشان بدهند وحشتی ندارند و با هم متحدند. مرکز شهر توسط پلیس و ارتش محاصره شده بود و نیروهای امنیتی زیادی از شهرهای دیگر بلژیک به اینجا آمده بودند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مرگ ارزش‌های اروپایی»؛ کارکنان نهاد‌های اتحادیه اروپا برای صلح در غزه راهپیمایی کردند

کشاورزان معترض در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با پلیس درگیر شدند

حمله دختران حامی محیط زیست؛ مدیرعامل رایان‌ایر: خامه‌اش خوشمزه بود