پیشروی نیروهای دولتی سوریه در پالمیرا

پیشروی نیروهای دولتی سوریه در پالمیرا
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای دولتی سوریه روز شنبه به کمک حملات هوایی و بمباران توپخانه ای در چند جبهه مختلف موفق به پیشروی در شهر پالمیرا شدند. گروه ناظران حقوق بشر

نیروهای دولتی سوریه روز شنبه به کمک حملات هوایی و بمباران توپخانه ای در چند جبهه مختلف موفق به پیشروی در شهر پالمیرا شدند.

آگهی

گروه ناظران حقوق بشر سوریه حملات روز شنبه را سنگین ترین حملات ارتش سوریه طی سه هفته اخیر برای بازپس گیری شهر پالمیرا از دست نیروهای گروه داعش توصیف کرده است.

به گفته این گروه اکنون یک سوم این شهر و بویژه مناطق شمالی و غربی پالمیرا به کنترل نیروهای دولتی درآمده است. این در حالی است که نبرد در بخش جنوبی این شهر ادامه دارد.

شبه نظامیان گروه داعش ماه مه سال گذشته کنترل شهر پالمیرا را بدست گرفته بودند.

یک فرمانده ارتش سوریه در پالمیرا می گوید: «همچنان به منهدم کردن مواضع تروریستها در ورودی شهر پالمیرا بویژه در قسمت غربی شهر ادامه می دهیم. آنها اکنون با کاروانی بزرگ در حال عقب نشینی هستند و از شهر خارج می شوند.»

گروه داعش سال گذشته پس از به دست گرفتن کنترل شهر پالمیرا دو معبد و همچنین چند بنای تاریخی دیگر را در این شهر تخریب کرده بود.

با این حال مامون عبدالکریم، رئیس اداره امور آثار باستانی سوریه وعده داد که بناهای تاریخی شهر پالمیرا بازسازی خواهند شد.

وی گفت: «ما از همه طرفهای کارشناس که به پالمیرا عشق می ورزند و مایل به کمک به ما در بازسازی پالمیرا هستند، دعوت به همکاری می کنیم. با این حال اساس کار ما مبتنی بر تلاشهای ملی خودمان خواهد بود.»

به گفته رئیس اداره امور آثار باستانی سوریه برغم تخریب های صورت گرفته توسط گروه داعش، تصاویر گرفته شده توسط یک پهپاد از شهر پالمیرا باعث قوت قلب او شده است زیرا بسیاری از بناهای تاریخی این شهر همچنان پابرجا هستند.

با این حال وی می گوید برای رسیدن به یک ارزیابی دقیق از خسارات وارد شده به بناهای تاریخی پالمیرا باید منتظر بازدید گروهی از کارشناسان آثار باستانی از این شهر ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه در تلاش برای آزادسازی پالمیرا

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند