Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ورود ناظران ترکیه به جزیره لسبوس برای اجرای توافق با اتحادیه اروپا

ورود ناظران ترکیه به جزیره لسبوس برای اجرای توافق با اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ناظران ترکیه برای بررسی شرایط اجرایی توافق با اتحادیه اروپا وارد جزیره لسبوس، در یونان شدند.این گروه قرار است مدت یک هفته در این جزیره بمانند و بر

آگهی

ناظران ترکیه برای بررسی شرایط اجرایی توافق با اتحادیه اروپا وارد جزیره لسبوس، در یونان شدند.این گروه قرار است مدت یک هفته در این جزیره بمانند و بر روند اجرای توافق اتحادیه اروپا نظارت کنند.

همچنین، ۲۳۰۰ کارشناس اتحادیه اروپا شامل نیروهای امنیتی، مقام های رسمی کشورها در امور مهاجران و نیز گروهی مترجم قرار است به این گروه بپیوندند.

بر اساس توافق جدید، هیچ پناهجوی جدیدی اجازه ورود به جزایر یونان را نخواهد داشت. همزمان افرادی که درخواست پناهندگی آنها رد شود و نیز تمامی پناهجویان سوری نیز از یونان به ترکیه بازگردانده خواهند شد.

در مقابل کشورهای اروپایی هزاران نفر از پناهجویان سوری را که در ترکیه هستند می پذیرند. ترکیه نیز در ازای این همکاری، کمکهای مالی دریافت می کند و مذاکرات برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا نیز تسریع می شود.

بر اساس گزارشها در حال حاضر حدود ۵۰ هزار پناهجو در خاک یونان هستند و تعداد بیشتری نیز در راهند. مقام های رسمی یونان با اشاره به قایق هایی که از طریق آبهای ترکیه در راه یونان هستند پیش بینی می کنند حدود یک هزار و ۶۰۰ پناهجوی جدید از روز یکشنبه گذشته تا مدت ۳۶ ساعت وارد جزایر این کشور شوند.

به گزارش سازمان بین المللی در امور مهاجران، تنها طی سال جاری میلادی بیش از ۱۴۴ هزار پناهجو به صورت غیر قانونی وارد یونان شده اند و در همین مدت ۴۶۰ نفر نیز کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه روند ورود پناهجویان به یونان با وجود توافق اتحادیه اروپا و ترکیه

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟

مجلل‌ترین هتل‌های اروپایی با سرویس‌های غیرمعمول؛ از حمام شراب تا تجربه زندگی در قرون وسطی