جعبه های سیاه هواپیمای شرکت «فلای دوبی» بشدت آسیب دیده اند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جعبه های سیاه هواپیمای شرکت «فلای دوبی» بشدت آسیب دیده اند

دو جعبه سیاه هواپیمای بویینگ ۷۳۷ که روز شنبه در جنوب غربی روسیه سقوط کرد٬ پیدا و تحقیقات بر روی آنها آغاز شده است.

به گزارش کمیته حمل و نقل هوایی «کشورهای مستقل همسود» این دو جعبه سیاه بشدت آسیب دیده اند و برای تحقیقات بیشتر درباره حادثه به مسکو منتقل شده و رمزگشایی از داده های آن طول خواهد کشید.

این هواپیما متعلق به خطوط هوایی ارزان قیمت «فلای دوبی» بوده و بامداد روز شنبه در حالی که از دوبی عازم روسیه بود٬ با برخورد به باند فرودگاه روستوف نا دونو متلاشی شد و تمام ۶۲ سرنشین آن جان باختند.

گفته می شود که هواپیما قبل از فرود به علت شرایط نامساعد جوی، دو ساعت بر فراز شهر رستوف نا دونو در حال پرواز بوده٬ اما در نهایت در دومین اقدام به فرود دچار سانحه شد. هنوز معلوم نیست اشتباه خلبان، مشکل فنی٬ شرایط نامساعد جوی و یا علت دیگری در سقوط این هواپیما نقش داشته است.

تحقیقات برای شناسایی هویت ۵۵ مسافر این هواپیما که اغلب روس هستند ادامه دارد. مسافران هواپیما متشکل از ۴۴ روس٬ هشت اوکراینی٬ دو هندی و یک ازبک بودند. خلبان قبرسی و کمک خلبان اسپانیایی هر یک در کارنامه حرفه ای خود شش هزار ساعت پرواز داشته اند. پنج خدمه هواپیما نیز اتباع کشورهای اسپانیا٬ روسیه٬ سیشل٬ کلمبیا و قرقیزستان بودند.

بازماندگان قربانیان و ساکنان شهر روستوف نا دونو روز یکشنبه با نثار گل و روشن کردن شمع به کشته شدگان این حادثه مرگبار ادای احترام کردند.