Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعتصاب راه آهن فرانسه همزمان با اعتراضات سراسری به اصلاحات قانون کار

اعتصاب راه آهن فرانسه همزمان با اعتراضات سراسری به اصلاحات قانون کار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتصاب سراسری یک روزۀ کارکنان راه آهن فرانسه منجر به آن شد که در روز چهارشنبه خدمات قطارهای مسافربری به یک سوم کاهش یابد. کارکنان به میزان دستمزدها و

آگهی

اعتصاب سراسری یک روزۀ کارکنان راه آهن فرانسه منجر به آن شد که در روز چهارشنبه خدمات قطارهای مسافربری به یک سوم کاهش یابد. کارکنان به میزان دستمزدها و شرایط کار معترضند.

یکی از مسافران می گوید: «زمان استفاده از قطارها در حال حاضر طولانی تر از زمان معمول نیست. البته ما با قطار دیگری رفتیم زیرا قطاری که بلیط آن را تهیه کرده بودیم هرگز وارد ایستگاه نشد.»

ژولین دهورنی، از مدیران شبکه ریلی فرانسه می گوید: «امروز روز سختی برای مسافرانمان است. ما از این موضوع آگاهیم و در کنار آنها هستیم تا این روز به راحت ترین شکل ممکن به پایان برسد.»

این اعتصاب با راهپیمایی سراسری در فرانسه برای اعتراض به طرح دولت فرانسوا اولاند برای ایجاد اصلاحات در قوانین کار همزمان شده است.

تاکنون طوماری با یک میلیون امضا در مخالفت با این طرح تهیه شده است و گروههای دانشجویی و دانش آ«وزان دبیرستانی نیز روز چهارشنبه در پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه به معترضان پیوستند.

دولت فرانسه در تلاش است با اجرای این طرح نرخ بیکاری در این کشور را که هم اکنون بالای ۱۰ درصد است، کاهش دهد. قرار است ۲۴ مارس پارلمان این کشور، طرح اصلاح قوانین کار را به بحث بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قیاس اجمالی قانون کار فرانسه در اروپا

سنت دیرینه اعتراضات صنفی در فرانسه

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند