Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تحقیقات دادستانی فرانسه درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با فساد در فیفا

تحقیقات دادستانی فرانسه درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با فساد در فیفا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماموران پلیس روز چهارشنبه با مراجعه به دفتر فدراسیون فوتبال فرانسه در پاریس، تعدادی از اسناد و مدارک موجود در این دفتر را ضبط کردند. دادستانی فرانسه

آگهی

ماموران پلیس روز چهارشنبه با مراجعه به دفتر فدراسیون فوتبال فرانسه در پاریس، تعدادی از اسناد و مدارک موجود در این دفتر را ضبط کردند. دادستانی فرانسه به درخواست دستگاه قضایی سوییس و با هدف کشف اسنادی مرتبط با چک دو میلیون دلاری سپ بلاتر به میشل پلاتینی، مجوز این عملیات را صادر کرده بود.

مقامات فدراسیون فوتبال فرانسه تاکنون نسبت به این اقدام واکنشی نشان نداده اند. اما آندره مارتی، رییس روابط عمومی دادستانی کل در این باره گفت: «برای ما فوق العاده اهمیت دارد تا درباره پیشینه این مبلغ پرداخت شده که ظن غیرقانونی بودن در مورد آن وجود دارد، اطلاعات بیشتری کسب کنیم. برای همین هم هست که مقادیر قابل توجهی سند و مدرک روز گذشته از دفتر فدراسیون فوتبال فرانسه در پاریس ضبط و توقیف شدند.»

روسای پیشین فیفا و یوفا در مرحله تجدید نظر، هر یک شش ساله از فعالیت های فوتبالی تعلیق شده اند و با رد اتهامات وارده چشم امیدشان به رای دادگاه حکمیت ورزش است که احتمالا بزودی اعلام خواهد شد.

در همین راستا، میگل تروخیو، یکی از «ایجنت» های فیفا که دوشنبه پیش در آمریکا بازداشت شده بود، اتهامات خود را در دادگاه رسیدگی به فساد در فیفا پذیرفت.

این کلمبیایی ۶۵ ساله که پیش تر از سوی فیفا مامور بود تا دیدارهای دوستانه بین کشورهای عضو را ترتیب دهد در جریان دفاعیات خود در دادگاهی در نیویورک، اتهامات وارده از جمله تلاش برای پولشویی، خیانت در امانت، دستکاری اظهارنامه مالیاتی و دستکاری نامه های الکترونیکی با هدف پنهان کردن فعالیت های غیرقانونی مسئولان فیفا را پذیرفت.

از قرار معلوم او برای عقد قراردادهای تبلیغاتی در آمریکای لاتین، صدها هزار دلار به روسای فیفا رشوه داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان فرانسه بررسی اتهام فساد مالی علیه رئیس دفتر ماکرون را آغاز کرد

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد