راز هواپیمای ناپدید شدۀ مالزیایی؛ قطعه ای دیگر، این بار در موزامبیک

راز هواپیمای ناپدید شدۀ مالزیایی؛ قطعه ای دیگر، این بار در موزامبیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قطعه ای فلزی در ساحل کشور موزامبیک پیدا شده که گفته می شود به احتمال زیاد متعلق به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی است که دو سال پیش ناپدید شد و با جریان

آگهی

قطعه ای فلزی در ساحل کشور موزامبیک پیدا شده که گفته می شود به احتمال زیاد متعلق به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی است که دو سال پیش ناپدید شد و با جریان آب اقیانوس هند به ساحل «پالوما سندبنک» در موزامبیک رسیده است.

از آنجا که شماری از مسافران این هواپیما استرالیایی بودند و این کشور همچنان به جستجو در آب های اقیانوس هند ادامه می دهد، این قطعه برای بررسی به استرالیا ارسال شده است.

دارن چستر، وزیر حمل و نقل استرالیا گفت:«واضح است که تفحص و تحقیقات در استرالیا و جستجو در آبهای جنوبی اقیانوس بر عهده ماست و اگر قطعه ای فلزی پیدا شد نسبت بدان کنجکاویم و آن را بدقت بررسی می کنیم. تا به امروز ۸۵ هزار کیلومتر مربع از منطقه ای بوسعت ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع را جستجو کرده ایم.»

همتای مالزیایی آقای چستر نیز گفت دولتش بطور مستقل قطعات پیدا شده را در اسرع وقت بررسی خواهد کرد و با استرالیا همکاری تنگاتنگ دارد.

تابستان سال گذشته نیز قطعه دو متری از بال یک هواپیمای بوئینگ در آبهای جزیره رئونیون فرانسه واقع در جنوب غربی اقیانوس هند پیدا شد. کارشناسان به احتمال قریب به یقین تشخیص دادند که این قطعه ای از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی است.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی دو سال پیش در ماه مارس با ۲۳۹ سرنشین از جمله دو ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن از صفحه رادارها محو و ناپدید شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان طوفان و سیل در موزامبیک و زیمبابوه از مرز ۳۰۰ نفر گذشت

«قطعات یافت شده در موزامبیک به احتمال زیاد متعلق به هواپیمای مالزیایی است»

در پی آتش‌سوزی در ۲ ساختمان در شهر والنسیای اسپانیا دست‌کم ۴ نفر جان باختند