Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ماهواره «سنتینل سه» راهی فضا شد

ماهواره «سنتینل سه» راهی فضا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آژانس فضایی اروپا، ماهواره «سنتینل سه» را روز سه شنبه از منطقه آرخانگلسک واقع در شمال غرب روسیه با موفقیت راهی فضا کرد. سنتینل ها ماهواره هایی

آگهی

آژانس فضایی اروپا، ماهواره «سنتینل سه» را روز سه شنبه از منطقه آرخانگلسک واقع در شمال غرب روسیه با موفقیت راهی فضا کرد.

سنتینل ها ماهواره هایی هستند که در قالب برنامه کوپرنیک کمیسیون اتحادیه اروپا، بلندپروازانه ترین برنامه مشاهده و رصد کره زمین تا به امروز، اطلاعات و تصاویر بسیار پرارزشی را در اختیار بشر قرار می دهند.

ولکر لیبگ، مدیر برنامه موسوم به رصد کره زمین می گوید در ۳۵ سال گذشته ما تنها به پیش بینی وضعیت آب و هوا می پرداختیم اما با این ماهواره به مطالعه پدیده ها و تغییرات آب و هوایی خواهیم پرداخت.

وی می افزاید: «با این ماهواره قادر خواهیم بود در عرصه هواشناسی به اندازه ۳۵ سال گذشته اطلاعات جمع آوری کنیم. سیستم عامل و ماهواره ای طراحی شده دانش ما از علم هواشناسی را بهبود خواهد بخشید. بگذارید اینگونه توضیح دهم: در مقایسه با ماهواره های سنتینل یک و دو، سنتینل سه وضوح کمتری خواهد داشت اما با پوشش و رصد مناطق وسیعتر، اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار خواهد داد.»

پیش بینی وضعیت جوی، جمع آوری اطلاعات حیاتی در باره پدیده هایی چون ال نینو و گرمایش زمین از جمله ماموریت های ماهواره سنتینل سه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه برای یافتن آب کاوشگری را به سوی ماه پرتاب کرد

روسیه پس از نیم قرن کاوشگر به ماه می‌فرستد؛ «ماموریتی بی‌همتا با احتمال شکست ۳۰ درصدی»

کشف سیاره‌ای «بالقوه قابل سکونت» در فاصله تنها ۴۰ سال نوری از زمین