Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژوسولرم پریور رئیس جمهور موقت هاییتی شد

ژوسولرم پریور رئیس جمهور موقت هاییتی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان هاییتی روز یکشبنه ژوسولرم پریور، رئیس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور منصوب کرد. انتخاب وی می تواند به بلاتکلیفی سیاسی در

آگهی

پارلمان هاییتی روز یکشبنه ژوسولرم پریور، رئیس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور منصوب کرد. انتخاب وی می تواند به بلاتکلیفی سیاسی در هاییتی پایان بدهد و سرانجام پس از چند ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور منجر شود.

رئیس جمهور موقت این کشور در نطق خود پس از انتخاب به این سمت گفت: «ما نشان دادیم که می توانیم بر اختلافات خود به نفع منافع عمومی فائق آییم. از تمام سیاستمداران مسئول، جامعۀ مدنی، سازمان های حقوق بشری و جامعۀ بین الملل تشکر می کنم.»

میشل مارتلی، رئیس جمهوری پیشین این کشور روز هفتم فوریه دورۀ ریاست جمهوری خود را به پایان رساند و به دلیل به تعویق افتادن مرحلۀ دوم انتخابات ریاست جمهوری، جانشینی برای وی مشخص نشده بود.

رئیس جمهور موقت هاییتی موظف است در کمتر از ۱۲۰ روز آینده، مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در این کشور فراهم کند.

دور نخست انتخابات ریاست جمهوری هاییتی روز ۲۵ اکتبر گذشته برگزار شد اما به دلیل اعتراض مخالفان به آرای نامزد مورد حمایت حکومت، این انتخابات بارها به تعویق افتاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا رئیس باند مخوف «باربیکیو» که خود را «رابین‌هود خدا ترس» می‌نامد قدرتمندترین فرد هائیتی است؟

آشوب و هرج و مرج در هائیتی؛ نخست وزیر زیر فشار باندهای تبهکار استعفا کرد

تیراندازی شدید در نزدیکی کاخ ملی هائیتی در پورتو پرنس