ژوسولرم پریور رئیس جمهور موقت هاییتی شد

ژوسولرم پریور رئیس جمهور موقت هاییتی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان هاییتی روز یکشبنه ژوسولرم پریور، رئیس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور منصوب کرد. انتخاب وی می تواند به بلاتکلیفی سیاسی در

آگهی

پارلمان هاییتی روز یکشبنه ژوسولرم پریور، رئیس سنای این کشور را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور منصوب کرد. انتخاب وی می تواند به بلاتکلیفی سیاسی در هاییتی پایان بدهد و سرانجام پس از چند ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور منجر شود.

رئیس جمهور موقت این کشور در نطق خود پس از انتخاب به این سمت گفت: «ما نشان دادیم که می توانیم بر اختلافات خود به نفع منافع عمومی فائق آییم. از تمام سیاستمداران مسئول، جامعۀ مدنی، سازمان های حقوق بشری و جامعۀ بین الملل تشکر می کنم.»

میشل مارتلی، رئیس جمهوری پیشین این کشور روز هفتم فوریه دورۀ ریاست جمهوری خود را به پایان رساند و به دلیل به تعویق افتادن مرحلۀ دوم انتخابات ریاست جمهوری، جانشینی برای وی مشخص نشده بود.

رئیس جمهور موقت هاییتی موظف است در کمتر از ۱۲۰ روز آینده، مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در این کشور فراهم کند.

دور نخست انتخابات ریاست جمهوری هاییتی روز ۲۵ اکتبر گذشته برگزار شد اما به دلیل اعتراض مخالفان به آرای نامزد مورد حمایت حکومت، این انتخابات بارها به تعویق افتاد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری انتخابات پارلمانی به سبک بلاروس؛‌ لوکاشنکو همزمان برای هفتمین دوره ریاست جمهوری‌ خیز برداشت

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد

انتخابات در بزرگترین دموکراسی مسلمان جهان؛ چه‌کسی میراث‌دار اوبامای آسیا در اندونزی می‌شود؟