Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عضو بلندپایه حزب حاکم اسپانیا استعفا کرد

عضو بلندپایه حزب حاکم اسپانیا استعفا کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس شاخه مادرید حزب حاکم اسپانیا به دلیل آغاز بازجویی از اعضای دفترش در پرونده فساد مالی و پولشویی از مقام خود استعفا کرد. اسپرانزا آگوییرا، از سی

آگهی

رئیس شاخه مادرید حزب حاکم اسپانیا به دلیل آغاز بازجویی از اعضای دفترش در پرونده فساد مالی و پولشویی از مقام خود استعفا کرد. اسپرانزا آگوییرا، از سی سال قبل عضو حزب مردم بوده است.

این تازه ترین مورد از موج گسترده پرونده های فساد مالی و اداری در اسپانیا است که پای صدها سیاستمدار این کشور را به دادگاه و اتاقهای بازجویی باز کرده است.

خانم آگوییرا در نشست خبری که برای اعلام استعفای خود ترتیب داده بود گفت که با وجود این که این اتهامها هنوز ثابت نشده اند، استعفا را اقدامی مسئولانه می داند. او گفت: «افراد دیگری مسئول مدیریت امور مالی بودند. من هرگز صورتحسابهای حزب را امضا نکرده ام. من هرگز قراردادی را امضا نکرده ام. من حتی کارت اعتباری ندارم. من مسئولیت مستقیمی در این امور ندارم. اما من مسئولیت سیاسی خود را در ارتباط با این پرونده فساد می پذیرم.»

حزب مردم در حالی یکی از موثرترین اعضای خود را به دلیل ارتباط با پرونده فساد مالی از دست می دهد، که رهبر آن، ماریانو راخوی نتوانسته است پس از دو ماه رایزنی با احزاب دیگر، موفق به تشکیل دولت ائتلافی شود.

در دوران نخست آقای راخوی، خود او از سوی منتقدان به فساد مالی متهم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا: استعفاء نمی‌دهم

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت