Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سندرز در مناظره با کلینتون: سقوط مصدق تبعات غیرمنتظره ای داشت

سندرز در مناظره با کلینتون: سقوط مصدق تبعات غیرمنتظره ای داشت
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ششمین مناظره هیلاری کلینتون و برنی سندرز، نامزدهای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین

آگهی

ششمین مناظره هیلاری کلینتون و برنی سندرز، نامزدهای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار شد.

در این مناظره آقای سندرز بر لزوم عادی سازی روابط با ایران تاکید کرد و گفت که شما می توانید به آسانی با دوستانتان صحبت کنید اما این گفتگو با دشمنان است که کار سختی است.

در مقابل، خانم کلینتون عادی سازی روابط با ایران را در کوتاه مدت رد کرد و گفت که تهران باید به پشتیبانی از «حزب الله لبنان و حماس» پایان دهد. وی افزود: «هنوز کارهای زیادی مانده که باید انجام دهیم، ایران باید حمایت از تروریسم را کنار بگذارد و دست از بی ثبات کردن خاورمیانه بردارند. آنها باید از سوریه خارج شوند.»

آقای سندرز با انتقاد از سیاست آمریکا برای تغییر حکومتها، به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سقوط دولت محمد مصدق اشاره کرد و گفت که این دخالت تبعات غیر منتظره ای برای جهان داشت. وی همچنین با اشاره به قدرت گرفتن گروههای افراطی در عراق و لیبی در پی سرنگونی صدام و قذافی تاکید کرد که تنها سقوط حکومت های مستبد مساله اصلی نیست بلکه باید به فردای تغییر حکومت نیز فکر کرد.

در سیاست داخلی نیز خانم کلینتون بر لزوم مبارزه با تبعیض علیه آمریکایی های آفریقایی تبار و مهاجران تاکید کرد و گفت باید خانواده هایی را که در وحشت زندگی می کنند از زیر سایه در بیاوریم تا کودکانشان بتوانند آینده ای بهتر داشته باشند.

آقای سندرز نیز با اشاره به خدمات بیمه درمانی همگانی گفت که از نظر او این خدمات نه یک مزیت بلکه یک حق برای همه مردم است. وی گفت که تمام عمر برای برقرای بیمه همگانی مبارزه کرده و این مبارزه را ادامه خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادلین آلبرایت، نخستین وزیر خارجه زن تاریخ آمریکا درگذشت

افشای نقش‌آفرینی بریتانیا در کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت مصدق

«ظهور دوم مسیح بر زمین»؛ بومیان لاکوتا تولد بوفالوی سفید در پارک ملی یلواستون را جشن می‌گیرند