تشکیل اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شرکت «اوبر» در پاریس

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
تشکیل اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شرکت «اوبر» در پاریس

جلسه اول دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل شعبه شرکت «اوبر» در فرانسه و رییس این کمپانی در اروپای غربی و خود این شرکت، روز پنجشنبه در دادگاه کیفری پاریس آغاز شد.

شرکت اوبر به همراه دو مدیر خود به سازماندهی یک سیستم برای برقراری ارتباط بین مشتریان و افراد خصوصی بدون مجوز تاکسیرانی متهم شده اند. معاونت در انجام حرفه تاکسیرانی بدون مجوز از دیگر اتهامات این شرکت آمریکایی است.

احمد سونبل، رییس فدراسیون تاکسیرانان مستقل فرانسه گفت: «امروز سرمایه شرکت اوبر بیشتر از شرکت «جنرال موتورز» است. این کمپانی باید به جمهوری فرانسه مالیات پرداخت کند، برای آنکه ما بتوانیم سیستم اقتصادی و اجتماعی خود را حفظ کنیم. این اهمیت زیادی دارد. ما رانندگان با این سامانه آمریکایی که قوانین فرانسه را رعایت نمی کند مخالف هستیم.»

سندیکاها وفدراسیون های مختلف تاکسیرانی در فرانسه از دادگاه جمعا تقاضای دریافت ۱۰۰ میلیون یورو غرامت از اوبر را مطرح کرده اند.

این کمپانی در صورت محکومیت در این دادگاه می تواند حداکثر به پرداخت ۱.۵ میلیون یورو جریمه محکوم شود. دادگاه درباره پرداخت غرامت به شکات نیز تصمیم خواهد گرفت.

پیش از این اپلیکیشن «اوبرپاپ» برای در پیش گرفتن رویه تجاری بازرگانی متقلبانه توسط دادگاه تجدیدنظر پاریس به پرداخت ۱۵۰ هزار یورو جریمه محکوم شده بود.