پیروز سوپر باول: تیم دنور برانکوز و شرکتهای اقتصادی آمریکا

پیروز سوپر باول: تیم دنور برانکوز و شرکتهای اقتصادی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنجاهمین دور از بازیهای لیگ ملی فوتبال آمریکایی مشهور به سوپرباول، با قهرمانی تیم «دنور برانکوز» ایالت کلرادو به پایان رسید. این تیم روز یکشنبه در

آگهی

پنجاهمین دور از بازیهای لیگ ملی فوتبال آمریکایی مشهور به سوپرباول، با قهرمانی تیم «دنور برانکوز» ایالت کلرادو به پایان رسید.

این تیم روز یکشنبه در مسابقه فینال توانست تیم «کارولینا پنترز» از ایالت کارولینای شمالی را با نتیجه ۲۴ بر ۱۰ مغلوب خود کند. این سومین قهرمانی برانکوز در «ان اف ال» یا لیگ ملی فوتبال آمریکایی بود.

با این مسابقه همچنین پیتون منینگ، ستاره این تیم در پست کوارتربک به اولین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ مسابقات سوپر باول، دو بار و در دو تیم مختلف به قهرمانی رسیده است.

در بازی روز یکشنبه وان میلر، بازیکن پست لاین بکر تیم دنور برانکوز، عنوان بهترین بازیکن زمین را گرفت. او پس از مسابقه گفت: «فکر می کنم این بسیار ارزشمند است. اینکه هر زمانی کاری برای اعضای تیمتان انجام دهید؛ این حس بهتری به شما می دهد. به عنوان انسان، ما خودخواهیم اما هنگامیکه شما کاری برای فرد دیگری انجام می دهید، جادویی رخ می دهد. نه کاری صرفا برای پیتون. ما فهرست طولانی از افرادی را داریم که شایسته چنین چیزی هستند.»

تیم دنور برانکوز، پیش از این در سالهای ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ میلادی نیز برنده سوپرباول شده بود. کسب عنوان قهرمانی برای سومین بار، باعث شد که طرفداران این تیم در دنور، مرکز ایالت کلرادو به خیابانها آمده و تا پاسی از شب جشن در سطح شهر را ادامه دهند.

درآمد هنگفت ناشی از برگزاری مسابقه «سوپرباول»

پنجاهمین فینال لیگ ملی فوتبال آمریکایی موسوم به «سوپر باول» مهمترین رویداد ورزشی در ایالات متحده، هم ۶۵ هزار نفر را به استادیوم «لیوایز» در سانتا کلارا کالیفرنیا کشاند و هم ۱۸۰ میلیون بیننده را در سراسر این کشور جلوی تلویزیونها میخکوب کرد.

این میزان از بیننده و استقبال وسیع از این مسابقه، بازار تبلیغات را داغ کرده بود. شبکه های تلویزیونی برای پخشِ تنها ۳۰ ثانیه تبلیغ رقمی معادل ۵ میلیون دلار دریافت کرده اند که حدود ۱۶۰ هزار دلار برای هر ثانیه می شود.

براساس آمارها درآمد کل ناشی از برگزاری این دیدار به رقم ۶۲۰ میلیون دلار رسیده است.

شرکتها و مارکهای بزرگ با نوآوری در ساخت فیلمهای تبلیغاتی برای توسعه و گسترش محصولات خود و در نتیجه افزایش میزان درآمد، با یکدیگر رقابت دارند. تبلیغ معروف شرکت فولکس واگن در سال ۲۰۱۱ میلادی بیشترین استقبال بینندگان را به خود اختصاص داد.

در بازار سیاه بلیطهای مسابقه تا قیمت ۵ هزار دلار معامله شد اما رسما پایین ترین قیمت بلیط برای تماشای مسابقه در ورزشگاه حدود ۸۵۰ دلار بوده است. قیمت بلیط برای بهترین نقاط استادیوم به رقم ۱۸۰۰ دلار رسید.

شرکت «اوبر» فعال در بخش حمل و نقل مسافر از جمله کمپانی هایی است که از این دیدار سود زیادی به دست آورد. دفتر مرکزی این شرکت در منطقه سانتا کلارا یعنی محلی که دیدار فینال در آن برگزار شد قرار دارد. این شرکت تنها کمپانی بود که مجوز فعالیت در بیرون از استادیوم را کسب کرد.

آمارها نشان می دهد پس از جشن شکرگزاری در ایالات متحده آمریکا مردم این کشور در روز برگزاری مسابقه فینال فوتبال آمریکایی بیشترین حجم مواد غذایی را مصرف می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنور برونکوس فاتح سوپربال شد

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است