Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زن جوان بریتانیایی به جرم پیوستن به داعش به شش سال زندان محکوم شد

زن جوان بریتانیایی به جرم پیوستن به داعش به شش سال زندان محکوم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در بریتانیا یک زن جوان ۲۶ ساله را به جرم پیوستن به داعش در سوریه به شش سال زندان محکوم کرد. این زن جوان که تارنا شکیل نام دارد، در اکتبر سال

آگهی

دادگاهی در بریتانیا یک زن جوان ۲۶ ساله را به جرم پیوستن به داعش در سوریه به شش سال زندان محکوم کرد. این زن جوان که تارنا شکیل نام دارد، در اکتبر سال ۲۰۱۴ به همراه پسر ۱۴ ماهه اش از طریق ترکیه خود را به رقه در سوریه رسانده بود. این نخستین محکومیت یک شهروند زن بریتانیایی به زندان برای پیوستن به این گروه تروریستی است.

هیات منصفۀ دادگاه بیرمنگام پس از دو هفته و با استناد به عکس ها، پیام ها و توییت هایی که این زن جوان منتشر کرده است عضویت وی در گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را در فاصلۀ اکتبر ۲۰۱۴ تا ژانویۀ ۲۰۱۵ مسجل دانست.

در یکی از عکس هایی که در صفحۀ فیسبوک تارنا شکیل منتشر شده است نوزاد وی در حالیکه کلاهی با پرچم داعش برسر دارد دیده می شود. در تصویر دیگری که این زن بریتانیایی از رقه به روی صفحه توییتر خود قرار داده پسر خردسال وی در کنار یک کلاشنیکف دیده می شود.

این شهروند بریتانیایی در ماه فوریۀ گذشته به هنگام بازگشت از سوریه در فرودگاه «هیترو» در لندن دستگیر و تحت بازجویی پلیس قرار گرفت.

وی در اعترافات خود به پلیس بریتانیا، «زندگی تحت قوانین شریعت » را دلیل اصلی برای پیوستن به داعش عنوان کرده است. دفاعیات این زن جوان مبنی بر اینکه بدون اراده و تحت تاثیر یک مرد جوان اهل ترکیه سر از سوریه درآورده است مورد قبول دادگاه بیرمنگام قرار نگرفته است.

وی ازدواج با یکی از اعضای داعش را تکذیب کرده اما در بازجویی های خود گفته است که به مدت دو ماه در خانه ای و در میان زنانی از ملیت های مختلف زندگی کرده است. به گفتۀ این زن جوان بریتانیایی، این زن ها که در میان آنها اتباع فرانسوی نیز وجود داشته است «برای جهاد نکاح» و ازدواج با اعضای داعش به سوریه آمده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد