خواهر پادشاه اسپانیا محاکمه می شود

خواهر پادشاه اسپانیا محاکمه می شود
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاهی در اسپانیا روز جمعه حکم کرد که پرونده فرار مالیاتی خواهر پادشاه این کشور به جریان بیفتد. کریستینای ۵۰ ساله به همراه ۱۸ نفر دیگر متهم به فساد

آگهی

دادگاهی در اسپانیا روز جمعه حکم کرد که پرونده فرار مالیاتی خواهر پادشاه این کشور به جریان بیفتد. کریستینای ۵۰ ساله به همراه ۱۸ نفر دیگر متهم به فساد مالی در قالب یک بنیاد خیریه به نام «نوس» هستند. وکیل این پرنده از دادگاه خواسته بود تا پرونده را ببندد. ایناکی اوردانگارین، شوهر کریستینا و پایه گذار بنیاد نوس نیز از متهمان این پرونده است.

تحقیقات در مورد این پرونده جنجالی از شش سال پیش آغاز شده است. این رویداد در دوره ای که مردم در اسپانیا با عوارض افول اقتصادی روبرو بودند، چهره خاندان سلطنتی این کشور را به شدت تخریب کرد.

خانم کریستینا در ابتدای سال جاری میلادی برای تفهیم اتهام در دادگاه حاضر شده بود. او در پیوند با دو اتهام فساد مالی ممکن است به هشت سال زندان محکوم شود. در تاریخ اسپانیا، او نخستین فرد از خاندان سلطنتی است که در برابر دادگاه حاضر می شود.

در عین حال کریستینا به طور رسمی عضو خاندان سلطنتی نیست، چون فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا هم زمان با آغاز انتشار اتهامات، عنوان شاهزاده را از او باز پس گرفت. هم اکنون تنها اعضای رسمی خاندان سلطنتی به جز خود پادشاه، همسر، فرزندان و والدین او هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پادشاه اسپانیا ارث پدرش را نمی‌خواهد

بازداشت ۲ مامور اطلاعاتی اسپانیا به اتهام جاسوسی برای آمریکا؛ سانچز: تنش بین مادرید و واشنگتن رفع شد

کمک یک اسپانیایی به مهاجرانی که با تهدید اسلحه مجبور به ترک قایق در میان امواج دریا شده بودند