آگهی

تدابیر کمیسیون اروپا برای تشدید مبارزه علیه فرار مالیاتی

تدابیر کمیسیون اروپا برای تشدید مبارزه علیه فرار مالیاتی
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند. برای مقابله با رویه برخی شهرکتهای بزرگ چند ملیتی در سوء استفاده از

کمیسیون اروپا در نظر دارد مبارزه علیه تقلب و فرار مالیاتی در اروپا را تشدید کند. برای مقابله با رویه برخی شهرکتهای بزرگ چند ملیتی در سوء استفاده از خلاءهای قانونی در امور مالیات، کمیسیون اروپا تدابیری را اندیشیده است.

آگهی

پی یر مسکوویسی، کمیسر اروپا در امور اقتصادی و مالیاتها دو آیین نامه مهم در این زمینه را روز پنجشنبه معرفی کرده است.

آقای مسکوویسی با اشاره به تاثیر منفی فرار مالیاتی شرکتهای بزرگ بر روی بودجه کشورها گفت: «به دلیل فرار مالیاتی سالانه رقمی بین ۵۰ تا ۷۰ میلیارد یورو از درآمد مالیاتی از بین می رود. تدابیر ما این امکان را خواهد داد تا مطمئن شویم شرکتهای چند ملیتی مالیاتی مشابه با دیگر شرکتهای فعال در اتحادیه اروپا پرداخت می کنند.»

این آیین نامه ها به تقویت تبادل اتوماتیک اطلاعات مالیاتی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پرداخت مالیات در محل حصول سود شرکتهای بزرگ چند ملیتی اختصاص دارد.

کمپانی های بزرگ چند ملیتی فعال در اروپا معمولا دفتر مرکزی خود در این قاره را در کشورهایی که قوانین مالیاتی سختگیرانه ای ندارند تعیین می کنند و بدین ترتیب از زیر بار پرداخت میلیونها یورو مالیات شانه خالی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیامدهای برکسیت؛ تنها یک سوم از سرمایه‌گذاری‌های اتحادیه اروپا در بریتانیا جبران می‌شود

کاهش رشد اقتصادی آلمان؛ بار رونق منطقه یورو به دوش فرانسه و اسپانیا افتاد

بریتانیایی‌ها به دنبال جای پا در بازار واحد اروپایی؛ برکسیت شرکت‌ها را به انتقال سرمایه سوق می‌دهد