انتقاد دوباره دبیر کل سازمان ملل از اسرائیل

انتقاد دوباره دبیر کل سازمان ملل از اسرائیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد برای بار دوم در روزهای اخیر از اسرائیل به دلیل ادامه شهرک سازی انتقاد کرد. آقای بان شهرک سازی اسرائیل را اشغال

آگهی

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد برای بار دوم در روزهای اخیر از اسرائیل به دلیل ادامه شهرک سازی انتقاد کرد. آقای بان شهرک سازی اسرائیل را اشغال «خفقان آور» سرزمینهای فلسطینی خواند و تاکید کرد که از مواضعش که با انتقاد شدید از جانب بنیامین نتانیاهو روبرو شده بود، عقب نشینی نخواهد کرد.

آقای بان که در جلسه یکی از کمیته های سازمان ملل متحد صحبت می کرد گفت که بازگشت به میز مذاکره تنها راه پایان دادن به اشغالی است که سال ۱۹۶۷ میلادی آغاز شد. او گفت: «اجازه بدهید واضح بگویم. هیچ چیز بهانه ای برای ترور نیست. هیچ چیز هدف قرار دادن مردم بی گناه را توجیه نمی کند. من همه این اقدامات را از بیخ و بن محکوم می کنم. اگر ما می خواهیم که شاهد پایان خشونت باشیم، اقدامات امنیتی تنها راه حل نیست. ما باید تاکید کنیم که در دستیابی به راه حل سیاسی مستاصل شده ایم.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پیش تر بان کی مون را متهم کرده بود که ترور را «تشویق» می کند.

آقای نتانیاهو این صحبتها را در پاسخ به اظهارات بان کی مون مطرح کرده بود که با اشاره به واکنشهای فلسطینیها گفته بود: «واکنش نشان دادن به اشغال، در طبیعت انسان است.»

نخست وزیر اسرائیل همچنین سازمان ملل متحد را متهم کرد که مدتها است بی طرفی خود را از دست داده است.

دولت اسرائیل بتازگی با ساخت ۱۵۰ خانه جدید برای یهودیان در سرزمینهای اشغالی فسلطینی در کرانه باختری موافقت کرده است.

گفتگوهای صلح مستقیم بین اسرائیل و فلسطینیها که با میانجیگری وزیر امور خارجه آمریکا از سر گرفته شده بود در سال ۲۰۱۴ متوقف شد. فلسطینیها توقف شهرک سازی را یکی از شرایط خود برای بازگشت به میز مذاکره اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا اسرائیل هزینه انفعال در برابر حمله ایران را بیشتر از واکنش نظامی می‌داند؟

رئیس ستاد ارتش اسرائيل: پاسخ به حمله موشکی و پهپادی ایران قطعی است

ابهام در حمله تلافی‌جویانه به ایران؛ واحد پول اسرائیل در برابر دلار تقویت شد