یک پناهجوی نوجوان به اتهام قتل کارمند سوئدی بازداشت شد

یک پناهجوی نوجوان به اتهام قتل کارمند سوئدی بازداشت شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ساعاتی پس از کشته شدن یک کارمند زن در یک مرکز پناهجویان در سوئد، نخست وزیر سوئد از این مرکز بازدید کرد و وعده داد که نیروهای امنیتی بیشتری را برای

آگهی

ساعاتی پس از کشته شدن یک کارمند زن در یک مرکز پناهجویان در سوئد، نخست وزیر سوئد از این مرکز بازدید کرد و وعده داد که نیروهای امنیتی بیشتری را برای تامین امنیت در چنین محیطهای کاری اختصاص خواهد داد.

الکساندرا مزر، کارمند ۲۲ ساله این مرکز پناهجویان در جنوب غربی سوئد با چاقو هدف حمله قرار گرفت و کشته شد. یک پناهجوی ۱۵ ساله به اتهام قتل بازداشت شده است.

استفان لوفوان، نخست وزیر سوئد پس از دیدار از این مرکز گفت: «زنی که در این مرکز کار می کرد یک کارمند فوق العاده بود که در بخش بسیار مهم نظام رفاهی کار می کرد. کارمندان باید در محل کار احساس امنیت کنند و خود را در خطر نبینند. اما در این مورد، چنین نبود. حالا یک نفر مرده است و ما باید به خانواده اش، دوستانش و همکارانش فکر کنیم. این یک تراژدی است.»

در مرکزی که این اتفاق رخ داده است ده پناهجوی بی سرپرست با سن بین ۱۴ سال و ۱۷ سال سکونت داشتند.

در پی بالاگرفتن ناآرامیها در سوریه و عراق که منجر به افزایش شمار پناهجویانی شد که به اروپا می روند، سوئد و آلمان از معدود کشورهای اروپایی بودند که درهای خود را به روی پناهجویان باز گذاشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استکهلم یک خبرنگار چینی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی اخراج کرد

پیامدهای جنگ غزه؛ سوئد برای برگزاری مسابقه یوروویژن آنهم با تدابیر امنیتی بالا آماده می‌شود

دادگاه سوئد: مالک زمینی که شهاب‌سنگ در آن سقوط کرده بود صاحب آن است