آمریکا تحریم های تجاری بر ضد کوبا را کاهش داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آمریکا تحریم های تجاری بر ضد کوبا را کاهش داد

ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه از کاهش تحریم های تجاری علیه کوبا خبر داد. در این دور از کاهش تحریم های وضع شده علیه هاوانا، واشنگتن امکان صادرات و سفرهای تجاری به کوبا را تسهیل کرده است.

یر اساس بیانیه منتشر شده توسط وزارتخانه های خزانه داری و تجارت آمریکا، محدودیت های وضع شده در زمینه داد و ستد مالی با کوبا و صادرات تجهیزات کشاورزی و مخابراتی به این کشور از روز چهارشنبه لغو می شوند.

با این حال یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، میزان تاثیر لغو این تحریم ها را وابسته به تصمیم دولت هاوانا در مورد آزادسازی اقتصاد این کشور ارزیابی کرد.

اقدام دولت آمریکا در کاهش تحریم ها در حالی انجام می شود که صنعت گردشگری کوبا برای مواجهه با افزایش میزان تقاضا برای بازدید از این کشور دریای کارائیب با مشکل روبرو است. سال گذشته بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از این کشور بازدید کردند که نسبت به سال پیش از آن ۱۷.۴ درصد افزایش یافته بود. این در حالی است که تنها میزان بازدید اتباع آمریکایی از این کشور بدون احتساب آمریکایی های کوبایی تبار ۷۷ درصد افزایش نشان می دهد.

دولت آمریکا یک سال پیش کاهش تحریم های کوبا را در دستور کار خود قرار داد. با این حال لغو کامل تحریم های تجاری کوبا از اختیارات کنگره آمریکا است.