کریستین لاگارد برای دومین دوره نامزد ریاست صندوق بین المللی پول شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
کریستین لاگارد برای دومین دوره نامزد ریاست صندوق بین المللی پول شد

صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه ثبت نام نامزدان احراز پست ریاست این نهاد را آغاز کرده است.

کریستین لاگارد، رییس فعلی این نهاد بین المللی در اجلاس داووس، کاندیداتوری خود برای دومین دوره ریاست بر صندوق بین المللی پول را اعلام کرده است. دوره ریاست وی پنجم ژوئیه سال جاری به پایان می رسد.

خانم لاگارد درباره نامزدی مجدد خود برای ریاست این نهاد گفت: «برای دومین دوره نامزدی خود را اعلام می کنم. این افتخار را داشتم که از ابتدا از حمایت فرانسه، بریتانیا، آلمان، چین، کره جنوبی و مکزیک برخوردار بودم.»

جورج آزبرن، وزیر دارایی بریتانیا با انتشار پیامی در شبکه توئیتر ضمن ابراز خرسندی از نامزدی کریستین لاگارد، وی را رهبری استثنایی برای هدایت اقتصاد در دنیا معرفی کرده است.

در زمانی که خانم لاگار، ریاست وزارت اقتصاد فرانسه را به عهده داشت، در یک پرونده داوری بین برنارد تاپی، تاجر و سیاستمدار فرانسوی و بانک کردی لیونه، رائی صادر شد که بر اساس آن، این تاجر بیش از چهارصد میلیون یورو به دست آورد. این پرونده داوری اخیرا توسط دادگستری باطل اعلام شد. در این رابطه دستگاه قضایی فرانسه خانم لاگارد را به اتهام «اهمال» در انجام وظایف، تحت تعقیب قرار داده است.

سایمون فرنچ، کارشناس نهاد «پانمور گوردون» می گوید: «این موضوع نگران کننده است اما سیاستمداران، به ویژه فرانسوی ها این ظرفیت را دارند که همزمان با درگیر بودن با بحران در کشورشان مسئولیت مهمی را هم بر عهده گیرند.»