پوتین به یهودیان اروپا: به روسیه بیایید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پوتین به یهودیان اروپا: به روسیه بیایید

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در دیدار با رهبران جوامع یهودی اروپا پیشنهاد کرد که یهودیان ناراضی در اروپا، به روسیه مهاجرت کنند. آقای پوتین در این دیدار یادآوری کرد که در دوره اتحاد جماهیر شوروی، یهودیان از این کشور به اروپا مهاجرت می کردند و حالا این روند می تواند معکوس شود.

موشه کانتور، رئیس کنگره یهودیان اروپا که اهل مسکو است با اشاره به افزایش مهاجرت یهودیان از اروپا گفت: «یهودیان در اروپا در بدترین وضعیت پس از جنگ جهانی دوم قرار دارند. آنها بار دیگر در ترس و وحشت به سر می برند. شمار کسانی که به دلیل ترس، از فرانسه ای که تا چندی قبل مکان امنی بود فرار می کنند، از شمار کسانی که از اوکراین درگیر جنگ داخلی فرار می کنند، بیشتر است.»

ولادیمیر پوتین در این دیدار گفت: «به آنها بگویید که به اینجا بیایند.»

حدود دو ماه قبل سه نفر که گفته می شود فریادهایی در حمایت از گروه داعش سر می دادند، با چاقو به معلمی در مدرسه ای یهودی در شهر مارسی کردند. این معلم یهودی در جریان این حمله آُسیب دید. در این رابطه یک نوجوان پانزده ساله به اتهام «اقدام تروریستی» دادگاهی شده است.

پس از این حمله، رهبر جامعه یهودیان مارسی از مردان یهودی خواست که کلاه سنتی یهودیان را بر سر نگذارند تا هدف حمله تندروها قرار نگیرند.