تعداد تلفات حمله تروریستی و گروگانگیری در بورکینافاسو به دست کم ۲۹ کشته رسید

تعداد تلفات حمله تروریستی و گروگانگیری در بورکینافاسو به دست کم ۲۹ کشته رسید
نگارش از Euronews

تعداد تلفات حمله مهاجمان وابسته به القاعده به هتل و رستورانی در آواگادوگو، پایتخت بورکینافاسو به دست کم ۲۹ کشته رسید. نزدیک به سی نفر هم زخمی و روانه

تعداد تلفات حمله مهاجمان وابسته به القاعده به هتل و رستورانی در آواگادوگو، پایتخت بورکینافاسو به دست کم ۲۹ کشته رسید. نزدیک به سی نفر هم زخمی و روانه بیمارستان شدند.

در میان قربانیان این حادثه مرگبار اتباع ۱۸ کشور دیده می شوند. هتل اسپلاندید و کافه رستوران کاپوچینو محل اقامت اتباع خارجی و کارکنان سازمان ملل است و انتخاب آن از سوی مهاجمان کاملا آگاهانه بوده.

روچ مارک کابوره٬ رئیس جمهوری بورکینافاسو با تاکید بر ضرورت مقابله با تروریسم گفت: «ما از تهدیدهای تروریستی بدور نیستیم. به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجهیزات نظامی میان همسایگان برای مقابله جدی با این تهدیدها موضوع مهمی است.»

پایتخت بورکینافاسو جمعه شب را در وحشت به صبح رساند. مهاجمان مسلح پس منفجر کردن خودروهای بمبگذاری شده به هتل اسپلاندید حمله و اقدام به گروگانگیری کردند. در پی آن نیروهای امنیتی بورکینافاسو به همراه نیروهای ویژه فرانسه وارد عمل شده و در عملیاتی که ساعت ها طول کشید توانستند بیش از ۱۵۰ گروگان را آزاد کنند.

دست کم چهار تن از مهاجمان از جمله دو زن در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند. هویت سه تن از آنها شناسایی شده است.

مطالب مرتبط