Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نقش شان پن در دستگیری بزرگترین قاچاقچی جهان

نقش شان پن در دستگیری بزرگترین قاچاقچی جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس مکزیک روز دوشنبه ویدئویی را از عملیات دستگیری خوآکین گازمن معروف به ال چاپو، رهبر بزرگترین باندهای مافیای این کشور در اختیار رسانه های این کشور

آگهی

پلیس مکزیک روز دوشنبه ویدئویی را از عملیات دستگیری خوآکین گازمن معروف به ال چاپو، رهبر بزرگترین باندهای مافیای این کشور در اختیار رسانه های این کشور گذاشت.

دولت مکزیک می گوید دیدار شان پن، هنرپیشۀ آمریکایی با ال چاپو که در ماه اکتبر در مخفیگاه وی در جنگل های مکزیک صورت گرفته به پلیس این کشور برای دستگیری مجدد این قاچاقچی کمک زیادی کرده است. پلیس موقعیت این بازیگر هالیوود را در حال حرکت به مخفیگاه ال چاپو ردیابی کرده و توانسته است به محل استقرار وی دست یابد. مصاحبه ای که شان پن با رهبر بزرگترین کارتل مواد مخدر مکزیک انجام داده است در شمارۀ اخیر نشریۀ «رولینگ استون» منتشر شد.

پلیس همچنین می گوید این قاچاقچی با چند کارگردان برای ساخت فیلمی از زندگی خود تماس برقرار کرده است و رد گیری خطوط تلفنی توسط پلیس در دستگیری ال چاپو برای سومین بار نقش مهمی داشته است.

ال چاپو که در مصاحبه با شان پن خود را بزرگ ترین تولید کنندۀ مواد مخدر در جهان معرفی کرده است توانسته بود در ماه ژوییه از طریق تونلی که در زیر حمام سلول وی حفر شده بود، از زندان بگریزد. چند نفر از مسئولان و زندانبانان این زندان نیز به جرم نقش داشتن در فرار این قاچاقچی بازداشت شده و در حال حاضر تحت محاکمه قرار دارند.

کار استرداد ال چاپو به آمریکا آغاز شده و قرار است رهبر کارتل مواد مخدر «سینالوآ» در آنجا به اتهام چند فقره قتل، توزیع مواد مخدر، پولشویی و آدم ربایی تحت محاکمه قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حواشی فیلم «روز پرچم» در کن؛ شان پن: ترامپ با مسلسل به اقشار آسیب‌پذیر‌ شلیک می‌کرد

دادستان مکزیک: «شان پن» باید درباره دیدارش با «ال چاپو» توضیح دهد

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»