پیشنهاد عفو زندانیان سیاسی به پارلمان ونزوئلا داده شد

پیشنهاد عفو زندانیان سیاسی به پارلمان ونزوئلا داده شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه مخالفان دولت ونزوئلا روز دوشنبه پیشنهاد یک قانون را برای اعلام عفو عمومی زندانیان مخالف دولت به پارلمان این کشور ارائه کردند. لیلیان

آگهی

خبر کوتاه

مخالفان دولت ونزوئلا روز دوشنبه پیشنهاد یک قانون را برای اعلام عفو عمومی زندانیان مخالف دولت به پارلمان این کشور ارائه کردند.

لیلیان تینتوری، همسر لئوپولدو لوپز، یکی از زندانیان سیاسی که از زمان هوگو چاوز، رئیس جمهور متوفی این کشور در زندان است، به همراه تعدادی از خانواده های زندانی و نمایندگان پارلمان با ارائۀ این پیشنهاد به هیات رئیسۀ مجلس ونزوئلا خواهان آزادی زندانیان سیاسی این کشور شده اند.

در حال حاضر ۷۶ نفر از مخالفان دولت ونزوئلا در زندان به سر می برند و دست کم ۴۷۰۰ نفر دیگر نیز یا تحت تعقیب هستند یا مجبور شده اند از کشور بگریزند.

مخالفان دولت ونزوئلا این پیشنهاد را با عنوان «بخشش و آشتی» به پارلمان ارائه داده اند و از آنجایی که اکثریت این پارلمان پس از ۱۶ سال در اختیار احزاب اپوزیسیون قرار دارد، تصویب این پیشنهاد و تبدیل آن به قانون دور از انتظار نیست.

رئیس پارلمان جدید ونزوئلا در هنگام بازگشایی این پارلمان از یک فرصت شش ماهه برای کنار گذاشتن نیکلاس مادورو، رئیس جمهور کنونی این کشور خبر داده بود. اکثریت مطلق پارلمان ونزوئلا با ۱۱۲ کرسی در اختیار احزاب مخالف دولت است که تحت نام «میزگرد اتحاد برای دموکراسی» در انتخابات این کشور شرکت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید

بزرگترین تبادل زندانیان بین آمریکا و ونزوئلا؛ متحد مادورو در ازای ۱۰ آمریکایی و یک پیمانکار فراری