پلیس آلمان: فردی که در حمله نافرجام هفتم ژانویه در پاریس کشته شد چند هویت داشته

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس آلمان: فردی که در حمله نافرجام هفتم ژانویه در پاریس کشته شد چند هویت داشته

پلیس آلمان می گوید فرد مهاجمی که در حمله نافرجام به یک دفتر پلیس در پاریس کشته شد در مرکز پذیرش پناهجویان در غرب این کشور سکونت داشته است.

پلیس آلمان در بازرسی از محلی زندگی وی اقلامی از جمله چند سیم کارت تلفن٬ مدارک و نوشته هایی به زبان عربی و علائم و نشان هایی از گروه خلافت اسلامی (داعش) را پیدا کرده است.

با این حال اوه یاکوب٬ رئیس پلیس قضایی ایالت نوردراین وستفالن با اشاره بر قطعی نبودن نتیجه بررسی ها٬ ادامه آن را یادآور شد و گفت: «ما تا اینجا واقعا نمی دانیم هویت واقعی او چیست. او در هر زمان و مکان از جمله در مرکز ثبت اتباع خارجی٬ اداره پلیس٬ لوکزامبورگ و همینطور در فرانسه با نامی متفاوت ظاهر شده است.»

دو روز پیش٬ دادستان پاریس نیز از نامشخص بودن هویت این فرد خبر داد. قبل از آن پلیس فرانسه هویت وی را یک مرد بیست ساله مراکشی تبار به نام صلاح علی متولد کازابلانکا معرفی کرده بود.

به ادعای سازمان اطلاعات و امنیت فرانسه، فرد مذکور در سال ۲۰۱۳ و در جریان یک سرقت بازداشت شده بود.

مراکشی٬ تونسی٬ سوری٬ گرجی و یا تبعه کشور دیگری؟ کدام یک هویت واقعی مهاجمی است که روز هفتم ژانویه در حالی که با یک کمربند انتحاری قلابی قصد ورود به دفتر پلیس در منطقه هجدهم پاریس را داشت با دخالت ماموران امنیتی ناکام ماند و کشته شد؟