محکومیت ایران در نشست اتحادیه عرب

محکومیت ایران در نشست اتحادیه عرب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیه عرب در پایان نشستی که به درخواست عربستان برگزار شده بود، ضمن حمایت کامل از این کشور با صدور بیانیه ای حمله به مراکز دیپلماتیک عربستان سعودی

آگهی

اتحادیه عرب در پایان نشستی که به درخواست عربستان برگزار شده بود، ضمن حمایت کامل از این کشور با صدور بیانیه ای حمله به مراکز دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران را محکوم کرد.
این بیانیه مورد حمایت تمامی اعضای اتحادیه عرب به جز لبنان قرار گرفت.
در این بیانیه همچنین بر تشکیل کمیته مشترکی برای بحث و مذاکره درباره این بحران و تصمیم گیری درباره اقدامات آتی تاکید شده است.

نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب در این نشست ضمن “تحریک آمیز” خواندن این اقدام ایران گفت: «ما ایران را مسئول این حمله می دانیم زیرا این بر خلاف قوانین بین المللی و کنوانسیون ژنو درباره حفاظت از مراکز دیپلماتیک است. همچنین مسئولیت هرگونه عواقب خطرناک این حمله نیز به عهده ایران است.»

تنش میان ایران و عربستان در پی اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه توسط عربستان سعودی و حمله گروهی از معترضان به سفارت این کشور در تهران افزایش یافته است.

همزمان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در دیدار با نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که «عربستان با اقدامات تنش آفرین خود درصدد تاثیرگذاری منفی بر بحران سوریه است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس جمهوری اوکراین وارد عربستان شد؛ گفتگوهای صلح زلنسکی و بن‌سلمان در ریاض

حرکت جنجالی رونالدو در لیگ عربستان؛ ستاره پرتغالی النصر در خطر محرومیت قرار گرفت

جشنواره شتر خادم‌الحرمین ریاض؛ دختر فرانسوی پیروز مسابقه شد