شهرهای بزرگ اروپا سال نو میلادی را تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز می کنند

شهرهای بزرگ اروپا سال نو میلادی را تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای جلوگیری از هرگونه حمله تروریستی، سال نو میلادی در شهرهای بزرگ اروپا همراه با اقدامات شدید امنیتی آغاز خواهد شد. در همین حال برای کاهش هرگونه خطر

آگهی

برای جلوگیری از هرگونه حمله تروریستی، سال نو میلادی در شهرهای بزرگ اروپا همراه با اقدامات شدید امنیتی آغاز خواهد شد. در همین حال برای کاهش هرگونه خطر احتمالی، برخی برنامه های مربوط به جشن سال نو نیز برگزار نمی شوند.

جشن شب سال نو فردا در پای طاق نصرت در خیابان شانزلیزه پاریس تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون آتش بازی برگزار خواهد شد. گردشگران امسال باید به رقص نور بر این بنا بسنده کنند.

یکی از شهروندان پاریسی می گوید: «ما هنوز به حمله ها فکر می کنیم. ولی باید همه این چیزها را فراموش کرد و به زندگی اندیشید.»

در همین حال تدابیر امنیتی در اطراف دروازه براندنبورگ در برلین نیز شدید خواهد بود. نیروهای امنیتی استفاده از هر گونه کیف، بطری و وسایل آتش بازی را در این ناحیه ممنوع اعلام کرده اند. بنا به گزراش دویچه وله ۹۰۰ پلیس و ۶۰۰ نیروی امنیتی در محل حضور دارند.

یکی از مسئولان برگزاری این مراسم می گوید: «ما شمار زیادی نیروهای امنیتی و دوربین های مدار بسته داریم. ورود کیف دستی و کوله پشتی به مراسم ممنوع است. همچنین هنگام ورود به این مکان بازرسی های شدیدتری انجام می شود. مدت انتظار در صف برای ورود نیز طولانی تر از همیشه خواهد بود زیرا گمان می کنیم صدها هزار نفر برای مراسم فردا شب حضور خواهند داشت.»

تدابیر شدید امنیتی در شهرهای بزرگ اروپا در حالی صورت می گیرد که روز گذشته مقام های امنیتی بلژیکی از خنثی سازی یک حمله تروریستی که برای شب سال نو در بروکسل تدارک دیده شده بود خبر دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم جشن شب سال نو در بروکسل برگزار نمی شود

هر آنچه که باید در باره انتخابات پارلمانی هلند بدانیم

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا در تظاهرات حمایت از فلسطینی‌ها در اروپا از پرچم داعش استفاده شد؟