سیپراس: تشکیل کشور فلسطین حق طبیعی فلسطینی هاست

سیپراس: تشکیل کشور فلسطین حق طبیعی فلسطینی هاست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه رهبران یونان و تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه در آتن با یکدیگر دیدار کردند. نخست وزیر آتن در این دیدار با حمایت از تشکیل کشور فلسطین،

آگهی

خبر کوتاه

رهبران یونان و تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه در آتن با یکدیگر دیدار کردند. نخست وزیر آتن در این دیدار با حمایت از تشکیل کشور فلسطین، این امر را حق طبیعی فلسطینی ها دانست.

الکسیس سیپراس در این دیدار با تاکید بر اینکه تمام دنیا باید برای تشکیل کشور فلسطین حمایت کنند، به واقعیت پیوستن تشکیل کشوری به نام ملت فلسطین را کلید اصلی توسعه منطقه و صلح در خاورمیانه عنوان کرد.

قرار است محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه شنبه در پارلمان یونان سخنرانی کند. همزمان با این دیدار، مقامات این کشور از تصمیم پارلمان یونان برای به رسمیت شناختن فلسطین خبر داده اند. نخست وزیر یونان به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت و گوهای خود با محمود عباس به وی اطمینان داد تا حل نهایی مشکل فلسطین در کنار مقامات و مردم فلسطین بماند.

همزمان با این دیدار، محمود عباس نیز از تغییر نام تشکیلات خودگردان فلسطین به کشور فلسطین در روی پاسپورت های اتباع فلسطینی خبر داد. قرار است این طرح از سال ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی مورد سوءقصد قرار گرفته است؟

ایهود باراک: اسرائیل تنها چند هفته برای نابودی کامل حماس فرصت دارد

جنگ حماس و اسرائیل؛ آیا تشکیلات خودگردان می‌تواند کنترل غزه را دوباره در دست بگیرد؟