پوتین: برای نو کردن روابط با اتحادیۀ اروپا آماده هستیم

پوتین: برای نو کردن روابط با اتحادیۀ اروپا آماده هستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه در یک برنامۀ تلویزیونی، به آمادگی کشورش برای «نوکردن» روابط با اتحادیۀ اروپا در زمینه های اقتصادی و

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه در یک برنامۀ تلویزیونی، به آمادگی کشورش برای «نوکردن» روابط با اتحادیۀ اروپا در زمینه های اقتصادی و سیاسی تاکید کرد. وی همچنین از کشورهای اروپایی خواست برای مبارزه علیه تروریسم با روسیه متحد شوند.

ولادیمیر پوتین در این گفت و گو با تاکید بر اینکه منافع اروپا در این اتحاد تامین خواهد شد گفت: «شاید اشتباه می کنم و در اینصورت باید به گونه ای دیگر مطرح کنم اما من فکر می کنم که منافع کشورهای اروپایی در اتحاد با روسیه در بخش های اقتصادی، سیاسی و مبارزه با تروریسم و همچنین تلاش برای حل مشکل محیط زیست تامین خواهد شد. به اینها باید جنگ علیه سازمان های جنایتکارانه را نیز اضافه کنم. ما برای همکاری در این باره آماده هستیم.»

رئیس جمهوری روسیه در بخشی از این گفت و گو که در قالب یک برنامۀ مستند پخش می شد، با اشاره به تنش میان این کشور و ترکیه، حساب مردم و دولت ترکیه را از یکدیگر جدا دانست و تاکید کرد هیچ علاقه ای به خدشه دار شدن روابط دوستانه میان مردم روسیه و مردم ترکیه ندارد.

ولادیمیر پوتین همچنین با اشاره به موضع این کشور در بحران سوریه، از مکالمات تلفنی یا حضوری با مقامات کشورهایی نظیر آمریکا و عربستان سعودی و دیگر کشورهای مرتبط با این بحران خبر داده است.

سخنان رئیس جمهوری روسیه در حالی از شبکۀ تلویزیونی آر تی آر پخش می شد که کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا روز جمعه با تمدید تحریم ها علیه این کشور برای شش ماه آینده موافقت کردند.

این توافق اولیه قرار است روز دوشنبه در نشستی در بروکسل به تصویب نهایی برسد. به این ترتیب این تحریم ها که پس از الحاق کریمه به خاک روسیه و آغاز بحران در شرق اوکراین اعمال می شود تا پایان ژانویۀ ۲۰۱۶ ادامه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید اتمی کرملین از نبرد زمینی تا فضا؛ چه چیزی پوتین را از استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باز می‌دارد؟

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید