Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازنده بزرگ رسوایی فیفا کیست؟

بازنده بزرگ رسوایی فیفا کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محروم شدن سپ بلاتر و میشل پلاتینی شوک بزرگی به دنیای فوتبال وارد کرده. ابعاد و تاثیرات این تصمیم را با دکتر دیوید وبر در میان می گذاریم. آیا در تصمیم

آگهی

محروم شدن سپ بلاتر و میشل پلاتینی شوک بزرگی به دنیای فوتبال وارد کرده. ابعاد و تاثیرات این تصمیم را با دکتر دیوید وبر در میان می گذاریم. آیا در تصمیم اخیر چیزی هست که برای شما غیر منتظره باشد؟

دیوید وبر: «فکر نمی کنم هیچ چیز غیرمنتظره ای چه در خود نتیجه بدست آمده و چه در مورد مقصر دانستن بلاتر و پلاتینی وجود داشته باشد. به نظرم اعتبار کمیته اخلاق فیفا با این کار خیلی بالارفت برای اینکه این بار با این حکم تا حدودی برش خود را ثابت کرد. این مسئله که بلاتر هنوز بر بیگناهی خود پافشاری می کند و به اعتراض متوسل شده هم تعجب برانگیز نیست. او تا به انتها به مبارزه خود ادامه خواهد داد. اول دادگاه تجدید نظر و در مرحله بعد روند حکمیت تا بلکه بر درد خود مرهمی گذاشته باشد.»

یورونیوز: با این وضع به نظر می رسد بلاتر دیگر جایی در فوتبال نداشته باشد اما آیا پلاتینی می تواند به شکلی خود را از این بازی نجات دهد؟

دیوید وبر: «فکر می کنم از بسیاری جهات پلاتینی بازنده بزرگ این ماجراست. هر چه انباشته بود را از دست داده. شش ماه پیش شانس زیادی داشت تا به جای بلاتر در مسند ریاست فیفا بنشیند و حالا فکر می کنم اگر پلاتینی در تجدید نظر هم شکست بخورد باید کار او را هم تمام شده دانست. باید واکنش او به این ماجرا جالب باشد. در شرایط کنونی فارغ از اینکه پلاتینی تصمیم بگیرد که دستها را به نشانه تسلیم بالا ببرد و بیاید و بگوید ببینید من یکسری اشتباهات تاسف آور مرتکب شده ام و بابت آنها متاسفم یا اینکه بخواهد راه خود را برای بازگشت به ساختار مدریتی فوتبال دنیا هموار کند، چه در سطح اروپا باشد، چه در سطح فیفا؛ مسئله ای است که باید منتظر ماند و دید در مورد آن چه تصمیمی می گیرد. اما به نظرم حق کاملا با شماست ضربه ای که پلاتینی از این تصمیم خورده خیلی زیاد است.»

یورونیوز: پلاتینی از یک منظر به عنوان جانشین بلاتر مطرح بود. در بین کاندیداها به نظر شما شانس کدامیک بیشتر بود؟

دیوید وبر: «اجازه دهید با شما صادق باشم. فکر نمی کنم در بین کاندیداها کسی بر دیگری برتری خاصی داشت. هیچکدامشات بصورت شفاف درباره لزوم اصلاحات صحبت نکرده بود. همه فقط سعی داشتند این طور نشان دهد که با همین ساختار هم می شود از نو شروع کرد.»

یورونیوز: بنابراین هنوز باید پیچ و خم های زیادی را در تراژدی فیفا شاهد بود. با سپاس از شما دکتر وبر برای تحلیلی که ارائه کردید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین شکست آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی در شب درگیری لیونل مسی

حواشی احتمال اعطای میزبانی جام جهانی به عربستان؛ دیده‌بان حقوق بشر خواستار تجدیدنظر فیفا شد

جام جهانی ۲۰۳۰ در شش کشور و سه قاره برگزار می‌شود؛ عربستان برای میزبانی ۲۰۳۴ اعلام نامزدی کرد