Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخستین گروه از اتباع بلژیک خاک بروندی را ترک کردند

نخستین گروه از اتباع بلژیک خاک بروندی را ترک کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با تشدید خشونت ها در بروندی، روز دوشنبه نخستین گروه از اتباع بلژیک به توصیه دولت بروکسل خاک مستعمره سابق را ترک کردند. یکی از آنها که به

آگهی

همزمان با تشدید خشونت ها در بروندی، روز دوشنبه نخستین گروه از اتباع بلژیک به توصیه دولت بروکسل خاک مستعمره سابق را ترک کردند.

یکی از آنها که به بعنوان معلم در یکی از مدارس بوجومبورا، پایتخت بروندی فعالیت می کرده، در فرودگاه بروکسل اوضاع حاکم بر این کشور را این گونه توصیف کرد. او گفت: «جو عدم امنیت بر بروندی حاکم شده و اصلا نمی توانید به چیزی اطمینان کنید یا فعالیتی را از پیش برنامه ریزی کنید. اصلا نمی دانید می توانید بیرون بروید یا نه، جو خیلی سنگینی در بروندی حاکم شده است.»

پیش تر شورای امنیت سازمان ملل خواستار توقف فوری خونریزی ها و اقدام عاجل میانجی ها بین طرفین درگیر در این کشور شده بود. این درحالیست که دولت بروندی روز یکشنبه با طرح اتحادیه آفریقا برای اعزام نیرو به این کشور با هدف برقراری آرامش مخالفت کرد.

آتش خشونتها از ماه آوریل گذشته و از زمانی که پی یر کورون زیزا، رییس جمهوری بروندی تصمیم گرفت بر خلاف قانون اساسی برای سومین دوره متوالی پست ریاست جمهوری را تصاحب کند، شعله ور شد و با انتخاب مجدد او در ماه جولای، در حالیکه اپوزیسیون انتخابات را تحریم کرده بود، به اوج رسید و تا آستانه یک جنگ داخلی تمام عیار پیش رفت. قرار است مذاکرات صلح با میانجیگری مقامات اوگاندا اواخر دسامبر از سر گرفته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا بوتسوانا آلمان را به فرستادن ۲۰ هزار فیل تهدید کرده است؟

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد

ورود گرد و غبار «بسیار غلیظ» صحرای آفریقا به اروپا رنگ آسمان را تغییر داد