Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختلاف قدرت های بزرگ درباره گروههای تروریستی سوریه

اختلاف قدرت های بزرگ درباره گروههای تروریستی سوریه
Copyright 
نگارش از امید لهبی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اینکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه امیدها را برای حل بحران چهار سال و نیمه این کشور افزایش داده، اما هنوز اختلاف های اساسی

آگهی

با اینکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سوریه امیدها را برای حل بحران چهار سال و نیمه این کشور افزایش داده، اما هنوز اختلاف های اساسی میان قدرت های بزرگ باقی مانده است.

از این جمله می توان به اختلاف بر سر فهرست گروههای تروریستی سوریه اشاره کرد. بجز داعش و جبهه النصره قدرت های بزرگ نتوانسته اند بر سر گروههایی باید با آنها مبارزه شود توافق کنند. به همین دلیل است که هنوز مشخص نیست چه افراد و گروههایی می توانند به نمایندگی از مخالفان دولت سوریه در مذاکرات صلح حضور داشته باشند.

در همین زمینه، سر گی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: «فکر نمی کنم هر کسی که در سوریه حضور دارد می تواند به مذاکرات دعوت شود. کسانی که می توانند دعوت شوند تنها سوری هایی هستند که نماینده مخالفان باشند، کسانی که در فعالیت های هولناک داعش و جبهه النصره دخیل نبوده اند.»

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در مقابل می گوید: «هنوز مسایلی هست که روی آنها کار می کنیم. یکی از آنها این است که چه میزان از حملات روسیه متوجه مخالفانی است که با داعش می جنگند. اگر هشتاد درصد این حملات به جای اینکه علیه داعش باشد، بر ضد مخالفان انجام شده باشد آن وقت یک چالش وجود خواهد داشت که برای حل آن تلاش کنیم تا بتوانیم همکاری داشته باشیم.»

قطعنامه شورای امنیت از طرف های درگیر خواسته تا یک ماه آینده آتش بس برقرار کنند. همچنین از سازمان ملل خواسته شده تا فورا مذاکرات صلحی میان دولت سوریه و مخالفان آن برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه

سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است

چرا تصمیم اردوغان برای دیدار با بشار اسد سوری‌های ساکن ترکیه را به شدت نگران کرده است؟