Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هوای تهران به وضعیت هشدار رسید

هوای تهران به وضعیت هشدار رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلودگی هوای تهران بار دیگر به وضعیت هشدار رسید. به گفته مقامات شهرداری تهران، هوای پایتخت ایران برای تمامی گروه های جامعه ناسالم است. پدیده وارونگی

آگهی

آلودگی هوای تهران بار دیگر به وضعیت هشدار رسید. به گفته مقامات شهرداری تهران، هوای پایتخت ایران برای تمامی گروه های جامعه ناسالم است. پدیده وارونگی هوا و افزایش رطوبت از جمله مهمترین دلایل بالا رفتن شاخص های آلایندگی در این کلان شهر است.

یکی از شهروندان با اشاره به مشکل آلودگی تهران می گوید: «بچه نمی توانست امروز نفس بکشد، مجبور بودم که حتما ببرمش پیش پزشک که او را ببیند و دارو به وی بدهد. من اصلا از خانه خارج نمی شوم، به اجبار امروز این کار را انجام دادم.»

محمد رستگاری، رییس مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران در گفتگو با خبرنگار یورونیوز تاکید کرد که «۷۰ تا ۸۰ درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از منابع متحرک مثل خودروها و موتور سیکلت ها است.» وی افزود: «ما حدود ۳ تا ۴ میلیون خودرو در حال تردد در تهران داریم که بخش عظیمی از این خودروها در گذشته و با استانداردهای پایین تری تولید شده اند .برای این منظور هم برنامه ریزی شده است که بحث معاینه فنی خودروها سختگیرانه تر شود.»

جواد منتظری، خبرنگار یورونیوز در تهران می گوید: «به رغم همه تلاش ها اگرچه روزهای آلوده سال کاهش پیدا کرده است اما همچنان شهروندان تهرانی ۳۰ درصد از روزهای سال را در هوای آلوده تنفس می کنند ، هوایی که بعضا مرز هشدار را نیز رد می کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟

چرا رسانه‌های ایران از ابتدای سانحه برای بالگرد حامل رئیسی این‌ قدر اخبار ضدونقیض منتشر کردند؟