جنگ ستارگان، منشاء میلیاردها دلار درآمد

جنگ ستارگان، منشاء میلیاردها دلار درآمد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنگامی که شرکت «وال دیسنی» در سال ۲۰۱۲ کپی رایت فیلمهای جنگ ستارگان را با پرداخت ۴ میلیارد دلار از شرکت «لوکاس فیلم» خریداری کرد، کارشناسان بازار پیش

هنگامی که شرکت «وال دیسنی» در سال ۲۰۱۲ کپی رایت فیلمهای جنگ ستارگان را با پرداخت ۴ میلیارد دلار از شرکت «لوکاس فیلم» خریداری کرد، کارشناسان بازار پیش بینی نمی کردند آمار مربوط به فروش فیلمها و وسایل جانبی و اسباب بازیهای مربوط به آن به رقم سرسام آوری برسد.

آگهی

درآمد ناشی از اسباب بازیها و وسایل مربوط به فیلمهای جنگ ستارگان ۴.۵ میلیارد یورو، درآمد مربوط به فروش سینمایی آنها ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو، درآمد بازیهای کامپیوتری جنگ ستارگان ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو، فروش دی وی دی و دانلود آنها ۴۱۷ میلیون و در نهایت درآمد ناشی از حق پخش تلویزیونی فیلمهای جنگ ستارگان ۴۰۹ میلیون یورو ارزیابی شده است.

علاوه بر فیلمها و وسایل مربوط به جنگ ستارگان، ساخت پارکها و شهربازیهای مربوط به این فیلم درآمدزایی بالایی را به خود اختصاص داده است.

قسمت هفتم فیلم جنگ ستارگان تحت عنوان «نیرو بیدار می شود» روز دوشنبه ۱۴ دسامبر بر روی پرده سینماها در لس آنجلس رفت. پیش بینی می شود درآمد ناشی از فروش بلیطهای این فیلم به رقم بالای ۲ میلیارد دلار برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین نمایش هفتمین فیلم جنگ ستارگان در لس آنجلس

سبقت بار گرانی موادغذایی از انرژی؛ نرخ تورم بریتانیا پس از ۴۰ سال دو رقمی شد

پایان عصر هایپرمارکت‌ها؛ چگونه کرونا خرده‌فروشی‌های محلی را احیا کرد؟