مسکو برای نابودی داعش با ارتش آزاد سوریه همکاری می کند

مسکو برای نابودی داعش با ارتش آزاد سوریه همکاری می کند
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از قاطعیت بیشتر کشورش و نیز از همکاری با ارتش آزاد سوریه در نبرد علیه تروریست های داعش سخن گفت. مسکو در حالی این

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از قاطعیت بیشتر کشورش و نیز از همکاری با ارتش آزاد سوریه در نبرد علیه تروریست های داعش سخن گفت. مسکو در حالی این سیاست را اعلام می کند که گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه در حال نبرد با متحد او یعنی بشار اسد است.

آقای پوتین روز جمعه گفت: «دستور سختی را باید پیاده کنید. هر هدفی که برای نیروهای روسیه یا اهداف نظامی آن بر روی زمین خطری ایجاد کند، باید بی درنگ نابود شود. در عین حال همکاری با تمام کشورهایی که واقعا قصد مبارزه با تروریسم را دارند، باید گسترش یابد.»

با گذشت نزدیک سه هفته از هدف قرار گرفتن سوخوی روسی به دست ترکیه، بمب افکن های روسیه دیگر با پشیبانی جنگنده های این کشور عملیات خود در خاک سوریه را انجام می دهند. «مسکوا»، ناو موشک انداز روسیه نیز که مهم ترین کشتی جنگی دریای سیاه است، برای حمایت از عملیات هوایی روسیه در ساحل لاذقیه سوریه مستقر شده است.

از سوی دیگر روسیه اظهارات احمد داود اغلو، نخست وزیر ترکیه که مسکو را به «کشتار قومی» ترکمن ها و سنی ها در شمال سوریه متهم کرده بود، قویا تکذیب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه تنشها بین ترکیه و روسیه

پوتین: بریکس می‌تواند به راه حل سیاسی مناقشه غزه کمک کند

نوه‌ شارل دوگل با طرح ادعای «شکست غرب» در جنگ اوکراین به دنبال کسب تابعیت روسیه است