Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

احتمال اولین شکست انتخاباتی یاران چاوز پس از سالها تسلط بر پارلمان

احتمال اولین شکست انتخاباتی یاران چاوز پس از سالها تسلط بر پارلمان
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهروندان ونزوئلا روز یکشنبه در انتخابات پارلمانی شرکت کردند، انتخاباتی که نظرسنجی ها از شکست یاران هوگو چاوز و حزب حاکم در آن حکایت دارد، شکستی که

آگهی

شهروندان ونزوئلا روز یکشنبه در انتخابات پارلمانی شرکت کردند، انتخاباتی که نظرسنجی ها از شکست یاران هوگو چاوز و حزب حاکم در آن حکایت دارد، شکستی که نارضایتی مردم از افزایش میزان تورم و جرائم و کمبود کالاهای اساسی از جمله دلایل آن خواهد بود.

انتخابات در ونزوئلا بطور کلی شفاف بوده است اما مخالفان بارها حزب حاکم در کاراکاس، پایتخت را به تغییر قوانین انتخاباتی به نفع خود متهم کرده اند، اتهامی که دولت سوسیالیست آن را رد می کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری فعلی ونزوئلا پیش از آغاز انتخابات وعده داد دولتش به نتایج انتخابات احترام خواهد گذاشت.

آقای مادورو گفت:«انقلاب بولیواری قطع نظر از نتایج به انتخاباتی که برخواسته از اراده مردم است احترام خواهد گذاشت، بطور دقیق و بدون عیب و نقص.»

اگر مخالفان دولت سوسیالیست ونزوئلا در قالب ائتلاف «اتحاد دموکراتیک» بتوانند پس از ۱۷ سال اکثریت را در پارلمان بدست آورند قادر خواهند بود با تصویب قانون مصونیت برای زندانیان سیاسی آزادی آنان را میسر سازند.

لیلیان تینتوری، همسر لئوپولدو لوپز یکی از رهبران مخالف دولت است که به اتهام تحریک مردم به آشوب در تظاهرات ضد دولتی به چهارده سال حبس محکوم شده است.

خانم تینتوری در پای صندوق رای گفت:«آمده ام تا بخاطر فرزندام، آزادی تمام زندانیان سیاسی و برای آینده ای بهتر برای ونزوئلا که امروز آغاز می شود رای دهم.»

انتخابات این دوره به مثابه رفراندوم و آزمونی برای نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری و میراث دار هوگو چاوز و «حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا» تلقی می شود.

تازه ترین نظرسنجی ها حاکی است حزب حاکم سوسیالیست متحد ونزوئلا حدود ۳۷ درصد و ائتلاف «اتحاد دموکراتیک» مخالفان بیش از ۵۵ درصد آرای انتخابات پارلمانی را از آن خود خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید