Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلودگی هوای پکن در وضعیت هشدار نارنجی

آلودگی هوای پکن در وضعیت هشدار نارنجی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز گفتگوهای سران دنیا در پاریس با هدف کاهش گازهای گلخانه ای، ساکنان پکن، روز دیگری را با دود و مه غلیظ ناشی از آلودگی هوا آغاز کردند

آگهی

همزمان با آغاز گفتگوهای سران دنیا در پاریس با هدف کاهش گازهای گلخانه ای، ساکنان پکن، روز دیگری را با دود و مه غلیظ ناشی از آلودگی هوا آغاز کردند.

آلودگی هوای پایتخت چین روز دوشنبه در وضعیت هشدار «نارنجی» قرار داشت. این موضوع موجب محدود شدن تردد در بزرگراهها و توقف پروژه های ساخت و ساز شد و مسئولان شهری از مردم خواستند در خانه های خود بمانند و از سفرهای بی مورد دورن شهری پرهیز کنند.

یکی از ساکنان پایتخت می گوید: «این هوایی است که پکن را احاطه کرده. هر روز صبح، با هر دم و بازدم گلوی شما احساس ناراحتی می کند. احساس می کنید در حنجره تان چیزی گیر کرده و این بر روی تنفس شما تاثیر می گذارد.»

سردی هوا، پدیده وارونگی و همین طور عدم وزش باد در پایداری آلودگی هوای این کلانشهر ٢٢ و نیم میلیون نفری موثر بوده اند.

چین از سال گذشته میلادی برنامه ای ویژه برای مبارزه با آلودگی هوا را در دستور کار قرار داده. کاهش استفاده از زغال سنگ و تعطیل کردن صنایع آلوده کننده از جمله تدابیر پکن برای رسیدن به استانداردهای جهانی هستند، سیاستهایی که به زعم کارشناسان محیط زیست حداقل تا سال ٢٠٣٠ میلادی نتیجه ملموسی در بر نخواهد داشت.

وضعیت مشابهی نیز روز دوشنبه بر شانگهای حاکم بود. یکی از ساکنان این شهر که نگران سلامت فرزند خردسالش است، می گوید: «این وضعیت قطعا موجب بروز مشکل در ریه ها می شود. وقتی دود در هوا پخش باشد این کودک به سرفه می افتد و نمی تواند خوب نفس بکشد.»

تهدیدات ناشی از آلودگی آب و هوا در قرن بیست و یکم به اندازه ای جدی شده اند که اگر امروز سران کشورها منافع اقتصادی شان را فدای حمایت از محیط زیست نکنند، فردا با هزینه ای به مراتب گزاف تر مجبور به این کار خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین خواستار کمک بیشتر به کشورهای در حال توسعه شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟