Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزرای امور خارجه سوریه و روسیه در مسکو دیدار کردند

وزرای امور خارجه سوریه و روسیه در مسکو دیدار کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه روز جمعه با همتای روسی خود، سرگی لاوروف در مسکو دیدار کرد. آقای لاوروف در این دیدار تاکید کرد ترکیه با سرنگون ساختن

آگهی

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه روز جمعه با همتای روسی خود، سرگی لاوروف در مسکو دیدار کرد. آقای لاوروف در این دیدار تاکید کرد ترکیه با سرنگون ساختن هواپیمای روسی پا را از حدود خود فراتر گذاشته است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین درباره بدبینی مسکو نسبت به برخی کشورهای منطقه گفت: «اعتقاد داریم که در شرایط نابسامانی قرار داریم. برخی کشورهای همسایه سوریه و عراق بازی دو گانه ای را پیش می برند. از یک سو آمادگی خود را برای شرکت در ائتلاف مبارزه با تروریسم اعلام می کنند. از سوی دیگر به صورت پنهانی با تروریستها همکاری می کنند.»

آقای معلم نیز خاطر نشان کرد سرنگون کردن هواپیمای روسی در آسمان سوریه بی احترامی به تمامیت ارضی کشورش محسوب می شود.

او ترکیه را مسئول بخشی از ناآرامی های سوریه دانست. وی در اینباره گفت: «درپنج سال گذشته شاهد تجاوزهای ترکیه به سوریه بوده ایم. اردوغان برای دست یابی به قدرت در شمال سوریه از گروههای تروریستی همچون داعش، النصرت و القاعده حمایت کرده است.»

سفر وزیر امور خارجه سوریه در حالی صورت می گیرد که روز پیش، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه برای گفتگو با همتای روسی خود به مسکو سفر کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کومرسانت: روسیه علیه ترکیه تحریم اعمال می کند

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است

روسیه آمریکا را به تلاش برای تغییر رژیم در گرجستان متهم کرد