کانادا پذیرش ۲۵ هزار پناهجوی سوری را به تعویق انداخت

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
کانادا پذیرش ۲۵ هزار پناهجوی سوری را به تعویق انداخت

دولت کانادا روز سه شنبه اعلام کرد به دلیل «دشواری فراهم سازی زیرساخت های لازم» برنامه استقبال و اسکان ۲۵ هزار پناهجوی سوری در خاک خود را به تعویق می اندازد.

دولت کانادا درصدد است تا وعده خود را به جای پایان ماه دسامبر و سال جاری میلادی تا پایان ماه فوریه سال آتی عملی کند.

اوتاوا با وجود تصمیمات جدید اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی ۱۰ هزار پناهجوی سوری را پذیرفته و الویت را به خانواده ها، زنان در معرض خطر، همجنسگرایان و تراجنس ها خواهد داد.

رالف گودئیل، وزیر امنیت عمومی کانادا گفت: «پیش از آن که کسی به مقصد کانادا سوار هواپیما شود مراحل امنیتی کاملا در خارج از کشور تکمیل خواهد شد. در صورت هر گونه شک و ابهام در خصوص یک متقاضی یا مصاحبه یا داده ای، پرونده به سادگی برای تجدیدنظر در زمان آتی کنار گذاشته خواهد شد.»

جاستین ترودو، نخست وزیر جدید کانادا پیش تر اعلام کرده بود که در صدد انتقال ۲۵ هزار پناهجو با هواپیما از خاک سوریه به کاناداست.

آقای ترودو گفت:«هدف ما با تصمیمات و تمهیدات جدید اطمینان بخشیدن به کانادایی هایی است که نسبت به پناهجویان فوق العاده باز و مشتاق بوده اند. هدف این است تا آنان همچنان نسبت به استقبال و پذیرفتن خانواده ها تا جای ممکن، مثبت اندیش باقی بمانند.»

اگرچه دولت لیبرال کانادا دلیل تعویق در پذیرفتن پناهجویان سوری را به امکانات و زیرساخت ها مرتبط می کند اما به نظر می سد اوتاوا بدنبال حملات مرگبار پاریس با رعایت جوانب احتیاط ، موضوع امنیت و افکار عمومی شهروندانش را از نظر دور نگاه نمی دارد.